Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diétával kapcsolatos kérdések?

Diétával kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Több mint két hónapja diétázok, precíz étrenddel, leadtam majd tíz kilót, minden f.szántosan ment, ám mostanság lassulni kezdett a dolog. Tovább már nem akarom csökkenteni a ch-t, mert így is kevesebb, mint 1,5 g/tskg, sőt néhány napon az 1-et is alig éri el. Lehet, hogy túldiétázom magam? Talán meg kéne kicsit hintáztatnom a szénhidrátbevitelt, vagy esetleg csalónapokat tartani?


A másik, hogy eddig L-karnitint, BCAA-t, és glutamint használtam a fehérje, és multivitamin mellett. Ma kifogytam az L-karnitinből, de nem tudom, érdemes-e vennem, mennyire hatásos, emellett pedig szeretnék valami egyéb diétás kiegészítőt venni. Van tapasztalatok ezekről? (adipokill, és társai)


És a harmadik, legkevésbé fontos kérdésem, hogy diéta alatt reggel is tűrhetetlen a gyümölcs? Mert eddig a fruktóz miatt megálltam, de most már egyre nehezebb, és arra gondoltam, hogy esetleg reggel, amikor a glikogénraktárakban van bőven hely, talán nem okozna akkora bajt egy-két szem mandarin, esetleg egy kivi, vagy hasonlók. Mit gondoltok erről?


2011. dec. 18. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan, ch hintáztatás vagy csalónapok.


[link]


L-karnitint nem tudom, én nem használtam :D A gyümölcs nem tiltott, reggel vagy edzés után az alacsony glikogén és vércukorszint miatt szerintem simán mehet.


Egyébként ez már semmin nem változtat, csak mondom hogy szerintem nem jó ilyen alacsony ch bevitellel kezdeni, mert ez lesz, hogy nem nagyon tudod csökkenteni. Én pl. a szálkásítás előtt minden szart összeettem, a diétát pedig 3g/tskg ch-ról kezdtem, mert a szervezetemnek már az "jót tett", hogy egyáltalán beszabályoztam az étrendet. Az első 3 hétben lement a heti 0,5-1 kiló, aztán már kevesebb, szóval a ch-t csökkentettem 2,5g-ra, és így tovább.. csak az utolsó héten voltam 1g/tskg-n, a testzsír viszont lecsökkent rendesen, szóval nekem így teljesen kibírható volt.

2011. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ nyuszi!


Mondjuk én sem ennyi ch-n kezdtem, de a türelmetlenségem miatt valóban elég hamar belecsaptam a dolgokba, ma már sok mindent másképp csinálnék.

A gyümölcsökkel én vigyázok, edzések után egyelőre a pufirizs megfelelő, de ha nagyon vágyakoznék rá, akkor pár reggel beiktatom majd. :)


A karácsonyi napokat, és vendégeskedéseket meg kinevezem egy nagy csalónappá! :D

2011. dec. 19. 00:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Helyes! Mondjuk én most nem igazán vágyom a szemétkajákra, képzeld most karácsonyra még a bejglit is "diétásan" fogom megcsinálni, + megkóstoltatom a családdal a bodys kajáimat, csak hogy tudják, hogy igazából milyen jó dolgom van :D

Persze pár dolog nálam is belefér :)

2011. dec. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fromjezus ***** válasza:
Szeritntem sok embernel lesz az elkovetkezo par nap csalonap/napok. :)
2011. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!