Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ekkora tápanyagbevitel mellett...

Ekkora tápanyagbevitel mellett jó lenne ez a tömegnövelő? Meg jól van megtervezve az étrendem?

Figyelt kérdés

Edzek már fél éve de igazán tudatosan és színvonalasan, még csak 2,5 hónapja

187cm magas 71kg vagyok, 18 éves

Napi ötször eszem reggel zabpelyhet joghurttal, tízóraira teljes kiőrlésű kenyeret, ebédre bármit, ami van, edzés előtt és után csirkemellet és rizst, majd túrót


Kiszámolva a builderes adatok szerint így 106g fehérjét, és 250g szénhidrátot viszek be

Na ugye az alap séma, amit mindenki javasol hogy 2g/tskg fehérje és 5g/tskg ch, ez 140g, és 350g-ra jön ki.

A builderes tápanyagszámláló meg 93g, és 525(??)g-ot ír


A kérdésem az lenne, hogy melyik módon alakítsam akkor az étrendem, és hogy milyen táplálékkiegészítőt ajánlanátok( nehezen hízok,vagyis eddig nagyon keveset híztam)


Jumbo, Jumbo Professional ezek itt célravezetőek?


Köszönöm a válaszokat


2012. jan. 17. 17:15
 1/4 dirtboy ***** válasza:

de álljunk már meg most akkor nem is tudsz javítani a kajádon?

marad ez a 106/250?

2012. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zakathol ***** válasza:

A builder tápanyagszámlálója szar, ne nézd (ezt amúgy ők is tudják már elég rég óta, mégse javítják ki...)


2g fehérje 5-6g ch, ahogy írtad. Na most ha tudod mennyi kellene még, akkor aszerint válassz kiegészítőt. Innentől kezdve nem látom a kérdést :D

2012. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.Hát javítanék én, ha tudnék:D

Még ebédhez tudok betenni valamit, de akkor meg egyhangú lenne az étrendem


2. Furcsálltam is azokat a fura adatokat amik kijöttek, ráadásul amikor másodjára írtam be ugyanazt megtoltdotta még +250(!)g ch-val :D


De a kérdés arra irányult igen, hogy a kimaradó tápanyagrészt milyen táplálékkiegészítővel lenne célszerű pótolnom.

És írtam fentebb, hogy a kétféle Jumbo ami eszembe volt, meg amit ajánlottak ismerősök, hogy kezdők még jól nőnek tőle. Nektek van vele pozitív tapasztalatotok?

Azt is mondták, hogy az ilyen szezonális,strandragyúrós selyem-nyuszifül fiúk használják átmeneti eredmény gyanánt

2012. jan. 17. 21:41
 4/4 dirtboy ***** válasza:

ez esetben ne vegyél tömegnövelőt.

ha tudsz még 60g ch bevinni kajából akkor már csak edzés utánra kell 60g dextróz és máris ott vagy hogy 5,2g/tskg ch.


a protein az elég kevés a 93,de akkor gondolom azon is tudsz segíteni kicsit ha akarsz.

edzés után megiszol,másfél adag tejsavót az 30g meg estére iszol egy kevertet az még plusz 20g.

ez így 143g azaz 2g/tskg.

így meg van a ch is meg a protein is.


remélem kielégítő volt a válasz

2012. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!