Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tömegnövelő szereket hány...

A tömegnövelő szereket hány éves kortól lehet szedni?

Figyelt kérdés
Nincsenek mellékhatásai?
2012. jan. 18. 19:17
 1/9 Zakathol ***** válasza:
Ha ez kérdés, akkor túl fiatal vagy.
2012. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:
igen,te még túl fiatal vagy hozzá.
2012. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Engem nem az érdekelt hogy túl fiatal vagyok.e vagy nem.hanem az hogy hány éves kortól szedhető?
2012. jan. 18. 19:31
 4/9 dirtboy ***** válasza:
21
2012. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pontosítok, az amerikai gyártóké 21, az európaiaké 18
2012. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dirtboy ***** válasza:
57%

Tömegnövelők


A tömegnövelő az edzés utáni komplex megoldás. Egyszerű szénhidrátokat (cukrot: dextróz, maltodextrin keverve vagy csak dextrózt) tartalmaznak, ezenkívül fehérjét. Ez az amire edzés után szükség van. Ártól függően tartalmazhat még plusz BCAA, glutamin, kreatin, vitaminok és egyéb kiegészítéseket. A tömegnövelő alkalmas alkalmanként vagy reggel étkezés helyettesítésére is. NE feledjük azonban: a tömegnövelő az étkezést nem helyettesíti teljes mértékben, tehát nem lehet erre alapozni, csak kiegészíti azt. A tömegnövelő legyen minimum 30% fehérjetartalmú - ez alattit csak extrémen nehezen fejlődő, nem hízékony és a minőségesebbet mefizetni nem tudó szegény egyetemista válassza!


Szénhidrátok


Szőlőcukor és Vitargo: ez a két szénhidrát, ami edzés után –ha nem tömegnövelőt használunk-, szükséges a gyors glikogén visszatöltéshez. A Vitargo kb. dupla olyan könnyen szívódik fel a gyomorból. Proteinnel kell őket keverni, a Vitargo vagy szőlőcukor bevitel ne haladja meg az 50g-ot. Szőlőcukrot és Vitargot költségkímélés szempontjából 50%-ban lehet keverni!


[link]

2012. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.igazatok van biztos fiatal vagyok hozzá mert 16 éves vagyok.de nem én szedem a tömegnövelőt hanem az egyik ismerősöm.és kíváncsi voltam hogy egésséges e
2012. jan. 18. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:
már hogyne szedhetné 16 évesen? csirkét se egyen, meg rizst 21 alatt.Az ok,h NO fokozókat lehet,nem kéne, de tömegnövelőt...
2012. febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi van a tömegnövelőben, hogy 18 évesen vagy 20 évesen szedheti? Ezek szerint rizset se szabad enni? Se cukros ételeket? Én 14 éves kortól kezdtem..
2015. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!