Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészetet szeretnék...

Harcművészetet szeretnék tanulni, tanárt keresek, megtanítana valaki pár rúgást, ugrást?

Figyelt kérdés
Anélkül hogy 20on ezreket kelljen fizetni valakinek. Zsonglőr vagyok, pár érdekeset biztos tudok mutatni (pl kötelekkel, TALÁN botokkal is) ez kölcsönösen jólehetne mindenkinek :) Természetesen valami "mozgékonyabb" stilus érdekelne, nem a "pusztítós". Köszi! :)

2012. jan. 19. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Harcművészetet akarsz tanulni állításod szerint. A kérdésed többi része ezt cáfolja "megtanítana valaki pár rúgást, ugrást" igen a harcművészetek kizárólag ebből állnak szerinted? És mi az, hogy nem "pusztitós", a harcművészet lényege az ellenfél gyors, lehetőleg teljes megsemmisítése. Egy harcművészetért nem kell havi 20-on ezreket fizetni, esetleg az elején a felszerelésért.

Az külön vicc, hogy egy zsonglőr nekem vagy bármelyik harcművésznek olyan hasznosat tudna mutatni amiért megtanítanánk egy két harctechnikát. Bottal, kötéllel ölni kell nem játszani.

2012. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ennél kicsit pozitívabb hozzáállás vártam volna, de köszi. Figyelj itt arról van szó hogy kérdést kellett formálnom egy kérésből :D nagyon nem akartam kifejteni a kisbetűs részt, mert gondolom az egyértelmű hogyha 14 éve foglalkozok azzal amivel akkor egy vérharcművésznek nemtudok semmi újat mutatni;) Ne nevettesd már ki magad te sem. Sajnos ellened szól hogy volt már nem egy hagyományörző, vívó, illetve lándzsát használó emberke akinek tanítottam valamit, aminek nagyon tudtam örülni mert az én kis "játékom" feldobta egy hozzá természetesen jobban értő napját, sőt alkalmazta is már többször a mozdulataimat. Amúgy asszemm pont az a fajta paraszt lehetsz akivel nem akarok kapcsolatba kerülni, mert nem értem hogy egy harcművészettel kapcsolatban mért kell rögtön az ölésre gondolni, én a békésebbik oldalon állok, te meg csak gyilkolássz nyugodtan.
2012. jan. 19. 09:58
 3/14 A kérdező kommentje:
jahh és a beszt azt volt lovagom, hogy ezek szerint csak pénzért tanulhatom meg a te teknikáidat, mert látom ingyen nem vagy hajlandó semmire :D De mint tudjuk a tudás nincs ingyen, a wikipédia is bezárt egy napra.
2012. jan. 19. 10:02
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok én vérharcművész és nem tanítok harcművészeteket, nincs meg hozzá egyenlőre a képzettségem erre így pénzt se kérnék érte, ha véletlenül megmutatnék valakinek egy harcmozdulatot. Abban meg nem hiszek, hogy 1-2 mozdulat megtanításával lehet harci tudást átadni mivel nagyon sokáig csiszolódott alapok hiányoznának.

A harcművészetek meg azért alakultak i, hogy a harcosok a csatamezőn megöljék az ellenséget az életük védelmében. Ezért a harci technikák úgy alakultak ki, hogy azok segítségével a másikat gyorsan harcképtelenné tegyék (ez sok esetben a másik megölése) ezen kívül igen békés emberek voltak. Persze jobb elkerülni a vérrontást, de fel kell ismerni, hogy ez sok valódi támadás során nem elkerülhető. A harcművészetek egész filozófiája az élet-halál harchoz igazodott ezért fontos kiemelni, hogy mire is valók a harctechnikák.

Egyébként jóval értelmesebbnek tűnsz, mint elsőre és felkeltetted az érdeklődésemet, csak elég félreérthetően tetted fel a kérdést. Az meg, hogy miért vagyok ilyen agresszív és ingerlékeny az elmúlt és a következő hetekben megvan a maga oka.

2012. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

?

miféle békésebbik oldalon állsz? harcművészeteknek az a lényege, hogy ha valaki fenyegeti a békét, akkor azt kegyetlenül, hatékonyan, a lehető leghamarabb elpusztíthatod. és akkor megmarad a béke.

valaki leírja amit megtanulhatnál, erre te belekötsz. oké, tanítottál zsonglőrködést harcművésznek.. én is tanultam labdát tanulni, sőt ha érdekelne a téma valóban lehetne tudást cserélni.. nem mintha a kettő azonos szintű lenne.

keress valakit, aki tanít ilyen alapon (kölcsönösen) de aki komolyan benne van a harcművészetekben, nem biztos hogy nagyon érdeklődik más iránt.

legalábbis eddig 2/2 nem. ugrásokat meg sportolóktól tanulhatsz, nagyon kevés harcművészetre jellemző hogy elhagyják a talajt. Muay Thai eredetijében vannak ugró térdelések. illetve látvány takewondo-ban, de az már nem harcművészet. meg aztán.. pár rúgás megtanulása.. egy rúgás nem annyiból áll, hogy megcsinálom 50x és akkor már tudom a mozdulatot és kész. azt meg kell tudni úgy csinálni, hogy egy kifejlett ember ellen használni lehessen. kemény munka, és sok gyakorlást igényel. ráadásul, ami azt illeti nehezebb is mint kézzel dolgozni.

2012. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

:) köszi srácok, igazatok van, értem is és tudom hogy banális volt már eleve a kérdés\kérés, és nem is volt vmi jól megfogalmazva. Én nem harci teknikát akarnék tanulni, hanem, akkor mondjuk úgy hogy csak a látványt :) viszont aki ehhez ért az egyértelműen nem a sportoló. Ezeket a látvány "nem harcművészeti" elemeket ellehetne lesni egy filmből vagy a nyamvadt youtuberól, mert ugye minden van a youtube-on, (még az is amit nem akarsz) de gondoltam mégis jobb lenne élő emberrel diskurálni erről. A rúgás helyett meg.. mondok inkább lábemelést (bár ez pár fokkal viccesebbnek hangzik), vagy úgy hogy "lendület vételi teknikákat levegőben való fordulatokhoz" amiket én úgy gondolom hogy igenis belehet gyakorolni, és higgyétek el tudom hogy nem 50, hanem inkább 1-2 ezredikre fog az úgy menni, és olyan hatásfokkal ahogy kell. Sajnos én is ingerült vagyok mostanában :D

Rosszul lett elkezdve az egész.. nekem csak a látvány kell, kezdem is már szégyellni magam rendesen.

2012. jan. 19. 11:10
 7/14 anonim ***** válasza:

ne szégyelld egyáltalán! már tiszta vizet öntöttél a pohárba, így mindjárt más.

beszélj a lovaggal, biztos érdekli egy-két botos trükk.

2012. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2012. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi srácok mégegyszer :D és jó ez a video, kb erre lenne "szükségem" csak persze jobb lenne élőben
2012. jan. 19. 13:46
 10/14 A kérdező kommentje:
mert kicsit LAME-nek érzem hogy a youtuberól tanuljak meg mozogni..
2012. jan. 19. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!