Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 24 évesen késő elkezdni...

24 évesen késő elkezdni valamilyen harcművészetet, küzdősportot?

Figyelt kérdés
17 éves korom óta rendszeresen kondizok, két éve fegyencedzés+meztelen harcos, rendszeresen futok is. Most szeretnék váltani, késő újba kezdeni? Igazából nem akarok versenyezni, csak önvédelem, de nem versenyszerűen. Mit ajánlotok?
2012. jan. 12. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

most vagy a legjobb korban. izmod van, erőd van, megfelelően érett személyiséged van, ilyenkor lehet csak igazán belevágni.

számításba kell venni hol laksz, mivel az egész ország tele van kamu sz.ar edzésekkel, tehát 1. sorban olyat kell választani ami valóban harcművészet. szerintem Japán Jujutsuba és/vagy késharcba (Jet Kali, Sherma, Silat) érdemes belekezdeni, ezekben nem szoktak viccelni. lehetne mást is kipróbálni, csak sajnos baromi nagy az esély, hogy főleg a pénzedet húznák le, és rohadtul nem lennél nagyobb biztonságban utcán.

Zöllei, őt biztos hogy érdemes megkeresni, vagy a tanítványait. na róla rosszat nem hallhatsz.

2012. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

van még egy Ninjutsu edzés, talán ez is Pesten, olvasgatom a hírlevelüket ők is szimpatikusak bevallom.

[link]

és mivel bármit írok, az valahol reklám is, de szakmai szemszögből is muszáj megemlítenem az én általam preferált és gyakorolt kínai stílust

[link]

2012. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem írom le még egyszer, amit Aczél már megfogalmazott.

Címszavakban:

igen, ha gyerekként nem kezdted el, most vagy tökéletes korban

vigyázz, mert sok helyen semmit nem kapsz a pénzedért (maximum hadonászást és Bruce Lee üvöltözést edzés helyett)


Tulajdonképpen nem is koptatnám tovább a billentyűzetet, Aczél tökéletes választ írt :)

2012. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bánomisén ***** válasza:
Dehogy, a harcművészeteket elkezdeni sosem késő, sok felnőtt kezdi el. Akár karate, taek-won-do, akár más, most népszerű harcművészettel próbálkozhatsz. Menj el néhány edzésre, ilyenre is, olyanra is, nézd meg, és ami a legjobban tetszik, azt nyugodtan kezdd el.
2012. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

küzdősportokat kihagytam: ökölvívás, szabadfogású birkó örök klasszikusok. Pesten van Savate (francia box).

ezekről szintén rosszat gyakorlatilag sose hallani, ahhoz képest hogy box és birkó edzés nagyon sok van.

2012. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos, és korrekt válaszokat! Most Debrecenben lakom, februárba költözöm fel Pestre!
2012. jan. 12. 12:30
 7/16 anonim ***** válasza:
tökéletes, Pesten minden van. Capoeira nincs.. az Komáromban van brutális, igazi Brazil bunyós Capoeira.
2012. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Debrecenben megtudod tekinteni hogy milyen egy Jeet kune do-KALI edzĂŠs,SzabĂł Robi tartja a Domb utca 1. 1.emeletĂŠn.Kifejezetten jĂł utcĂĄra!
2012. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ebben az esetben én még ami időm ott lenne, lejárnék minél többet arra az edzésre, és megtanulnék minél több dolgot. felírnám, tanulmányoznám és gyakorolnám miután Pestre jössz is.
2012. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A ninjutsu-s linken jót röhögtem.:)
2012. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!