Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a győri...

Mi a véleményetek a győri Wing Tsun oktatásáról? Hatékony?

Figyelt kérdés
Sok kommentben azt olvastam, hogy ki kell fogni a jó edzőt, mert M.o.-n kevés a jó WT edző. Győrben ezt jól oktatják?
2012. jan. 21. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

jól van, gratulálok.

aki ilyen fa.szláma az menjen wingTSunozni, meg kravmagázzon kicsit, ezek mind a pénzről szólnak. le vagytok sz.arva.

a wingTSunt amúgy se nevezd már harcművészetnek. ha a Wing Chun az, akkor ez nagyon nem az. ennyi erővel a zenbukán kempo is harcművészet.. na lehet takarodni a szégyenbe, aki beképzelt majom. vagy tanuljon IGAZI harcművészetet, és ne kardoskodjon a pénzlehúzó kamu sza.arok mellett!

2012. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Nyugodtan menj el Wing Tsunozni. Általában jók a társak az edzésen, és segítőkész mindenki. Bár nem Győrbe járok, de nagyon jó. Akik itt szitkozódnak, valószínűleg Wing Chunosok. Én nem nézem le őket, sőt régen pár edzésen ott is megfordultam. ( pár éve) És Olyan Ch sok lehetnek akik a legalján vannak, és agresszívek. Bár lehetnek boxolók is vagy ilyesmi mert ők is szeretnek leszólni másokat. Szóval menj csak. És ha nem tetszik akkor nem kötelező járnod. :)
2012. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Hülyeséget beszélnek sokan az előttem hozzászólok. Kyokushin kai karatézok legjobb barátom wing tsun-ozik és teljesen jól tudja használni. Kell ennél több?? csak azt ne higgyétek hogy máday vagyok és csak wing tsunra akarlak csábítani hogy fizess.
2012. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
csicskák vagytok
2014. márc. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én nem tudom ki milyen mesterrel találkozott eddigi élete során, de egy biztos, ha valaki mester Címet kapott, akkor nem azért, mert jó a hozzá állása, vagy mert jó fej én szerintem. Ha nem azért mert le tett valamit az asztalra, hogy el ismerjék, hogy ő mester.


Minden Harcművészeti iskola felet, van egy főbb vezetőség, ami teljesen vissza nyúl gondolom Kína Nagy mestereihez is. Ez esetben Yip Man-ig biztos is, vagy annak utódjaihoz, akik biztos hogy Kínai származásúak. Szóval én úgy gondolom, mester címert úgy nem adnak senkinek, ha nem tudja be bizonyítani, hogy képes is azt meg tanulni, a vagy tanítani. Én úgy vélem, mindenkiből lehet mester, még abból is, aki fizikumilag nem tud mit fel mutatni, de elméletben igen, ha el is magyarázza azt érthetően, vagy fordítva, hogy valaki fizikumilag jól képzett, de elméletbe meg nem.


Szóval ne ítélkezünk senki fölött, mert nem helyén való az ilyen, hogy tudjuk, hogy mesterről beszélünk, de nem adjuk meg még azt kevéske tiszteletet, hogy legalább nem becsmérelnék őt vagy mérnék fel, mennyire jó vagy sem. A kérdezőnek tennék fel most én egy kérdést.


Milyen harcművészetet akarsz egyáltalán meg tanulni? Táv harcban keresel, a vagy közelharcra? Fizikumilag akarsz erősödni, vagy csak szellemileg? És ami még legfontosabb kérdések! Önmagadért, vagy másokért kell a harcművészet? Önvédelemre a vagy fel vágásból?


Ha érdekel az én véleményem, én a Wing Chun-t választom, mert több okból is.: 1. Mert jó erőlétben tart Testi fizikumban. 2.Közel harcban tökéletes, és általába bármikor utcai verekedésbe kerülnél, ez a legjobb módja annak kivédésére. 3.nagy a hangsúly a láb technikákon, mivel ez az egyetlen olyan egy Harc stílus, ami láb - láb elleni védekezést is alkalmazza és nem csak törzstől lefele, ha nem törzstől felfele is, mivel Yip Man elvén működik ez a rendszer, amiben ugye bár már tudjuk hogy nincs olyan hogy autentikus, mert ezt maga Yip Man cáfolta meg. 4. Ön magamért, és azokért akiket féltenék a vagy meg kénne védenem.5. Végezetül azért, mert meg tanít arra, hogy miként éld az életed békés harmóniába.


Szóval igazából azt az elvet akarnám követni, amit Yip Man, és a szerint élni. Egy békés, de nem túl hajszolt életet, ahol a nyugalom, és harmónia száll. hm.... Ja igen ez tökéletes, nem is kéne semmi több, legalább ezzel a harcművészettel kiegyensúlyozott lennék végre. Tehát nem ismerem a Győri Wing chun-t de biztos nincsenek ott rossz mesterek. és ha lesz időm. El megyek és el kezdem én is tanulni majd. :)

2015. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!