Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meztelen harcos és fegyencedzé...

Meztelen harcos és fegyencedzés kombinációja?

Figyelt kérdés

2 hónapja csinálom a fegyencedzést. Nemrégiben rábukkantam a Meztelen harcos című könyvre, tetszettek a technikák amiket részletez az író.

Tudom hogy másfajta erőt dolgoztat meg a meztelen harcos mint a fegyencedzés, épp ezért szeretném keverni a kettőt.


Egyenlőre még nem használom a meztelen harcos fő gyakorlatait(egykezes fekvő,egylábas guggolás), mivel oda majd a fegyencedzés révén jutok el. (A GTG-t akkor alkalmazom egyenlőre, ha valamelyik gyakorlat nehezebben megy, és egész jól segíti a fejlődésemet)


Ha teljesítettem a mesterszintet egy adott gyakorlatból, akkor szeretném kiterjeszteni a gyakorlatot, és az erő-állóképesség mellett a maximális erőt is fejleszteni.


Az edzéstervem a következő lesz majd:

H-húzódzkodás

K-híd

Sz-fekvőtámasz kézenállásban

Cs-lábemelés

P-guggolás

Sz-fekvőtámasz

V-pihenés


Tudom hogy még odébb van, az ,hogy elérjem valamiből a 10. szintet, de szeretném megtudni, hogy a jövőben hogyan tudok becsempészni az edzéstervembe pár nehezebb meztelen harcos gyakorlatot is.


Én olyasvalamire gondoltam, hogy például az egykezes fekvőtámasz mellé, amit nagyobb ismétlésszámban csinálok, berakok egy kisebb ismétlésszámú egykezes-egylábas fekvőtámaszt.

Megvalósítható az ehhez hasonló keverése az edzésnek? A választ előre köszönöm!


2012. febr. 23. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

a fegyencben leírják,hogy soha ne merítsd ki magad,asszem így hagyj erőt a bankban.

a meztelen meg pont fordítva van.

csináld nehezen,teljes erőből de keveset.

a mester lépéseknél,vagy az adott lépés befejezésénél érdemes csak kombinálni,amikor az adott gyakorlatot már profin csinálod és tudod belőle teljesíteni a maximális ismétlést.

szerintem.

2012. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A meztelen harcos is azt írja, hogy ne merítsd ki magad. Még annyira sem mint fegyencedzés közben. Az más hogy maximális izomdfeszítéssel kell csinálni. A gtgnek pont az a lényege, hogy sohasem fáradsz bele.
2012. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak akkor fogom kombinálni ha valamelyik mesterlépést elértem, egyenlőre még azt nem tudom, hogy hogyan fog megvalósulni ez a mixelés... :D
2012. febr. 24. 17:53
 4/4 anonim válasza:
Nagyon sok hasznos infrodmáciot tartalmaz a Fegyencedzés és a meztelen ahrcos egyaránt bár nem midnen esetben ajálják mind2ö használatát! Ha eléred bármelyik mesterlépést szeretm ot tartasz majd hogy te magad sem akarod öket keverni (szezont a fazonnal) Majd meglátod ;)
2012. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!