Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1 héten hányszor és hány...

1 héten hányszor és hány fekvőtámaszt kellene csinálnom h szép mellizmom legyen? 17f

Figyelt kérdés
Csak az a baj h egyszerre csak 15-20 fekvőt bírok megcsinálni !! Tehát mondjuk 200at 10részben tudom megcsinálni néhány peces pihenő van közte! Ez jó ?
2012. febr. 28. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hello! Én régóta sportolok. Gyúrok, futok. Régebben pedig dzsúdoztam, kosaraztam, fociztam.


Azzal nincs baj, ha egyszerre mondjuk 20-at csinálsz. De legalább 200-300 kell ahhoz hogy legyen is értelme a dolognak. Egyébként a fekvőtámaszt is lehet többféleképpen végezni. Szűk, tág, egykezes, kétkezes, tapsolós, ferde ( lejtett, emelt testtartással ) stb. Próbáld ki ezeket, felváltva, úgy eleve nem lesz olyan unalmas. A pihenőidőt majd a szervezeted lereagálja.


Ha pedig tudsz, akarsz, csinálj többféle gyakorlatot a többi

testrészedre is, mert az az igazság hogy mindened át kell mozgatnod, fejlesztened ahhoz, hogy komoly eredményeket érj el és hogy arányosan izmos legyél, tehát hogy látszódjon is. Mindezt kitartóan végezd, ez is fontos.

2012. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi értelme egy gyakorlatot 200x végrehajtani. Egy izom akkor fejlődik, ha megterhelést kap, az izomrostok sérülnek, és ezután a szervezet kap tápanyagot, hogy regenerálódjon.

Ilyen magas ismétlésszámtól az izom elfáradhat, de abszolút nem fog ingert kapni a fejlődésre, és nincs is rá oka, hiszen a nagyobb izomtömeg nem is mindig előny ilyen megerőltetéseknél.


Normális konditermi edzés, és rendes étrend mellett is sok sok hónap, mire látványos eredmény születik, ezekkel a fekvőkkel minimális fejlődést lehet elérni.


/amúgy abban abszolút egyetértek az elsővel, hogy csak egy izomcsoportra edzeni hülyeség/

2012. febr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem csak fekvőt csinálok, járok edzeni, súlyzózok bicepszre és mellre is (fekvenyomás) meg hasprsét lábemelést csinálok hasra meg futok ! csak kiváncsi voltam h milyen eredményt lehet elérni fekvővel de maradok fekvenyomásnál!
2012. febr. 28. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:
az 1kezes fekvő semmire nem jó,ha 12nél több kimegy akk növeld a súlyod
2012. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyébként hány kg vagy?
2012. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!