Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell súly kezdő nőnek?

Kettlebell súly kezdő nőnek?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a kettlebell. Viszont a szemem miatt nem nagyon emelhetek 10kg-nál többet.(írisz le van vállva 10 és 2ó magasságban)

Így hány kg-val érdemes elkezdeni az edzést? Nem muszáj csak a súllyal emelni az intenzítást egy idő után,lehet gyakorlattal is ugye,hogy látványos eredmény legyen? Heti 6 nap 40-60p intervallum cardiózom. Mellette heti 3napX30p kettlebellezni jó ötlet?


2012. márc. 16. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

jó ötlet, de akkor sok lesz a 6 nap kardio mellette, pláne intervallumból nem szoktak 40 perceket nyomni, de lehet, te jól birod.

A kettlebellnél úgy tudom, hogy instruktorral kell kezdeni, aki mindent megmutat, mert könnyű lesérülni rosszul végrehajtott edzésnél.

2012. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizonyhogy pár órát instruktorral kéne legalább. A súly amúgy 6, max. 8 kg, de azért a helyedben óvatos lennék, a szemmel nem érdemes szórakozni....
2012. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne instruktorral beszélj először, hanem olyan orvossal, aki ért a sporthoz is! Sajnos nagyon sok a vita az orvosok között, hogy a súlyzós edzésnek van-e egyértelműen köze az e-fajta szembetegséghez.

Szvsz óvatosság mindenek előtt! A 8 kg-mot is kicsit soknak érzem, 4 max 6 kg! Mert ugye itt a kettlebellnél nem csak emelésről van szó

De próbálj meg előtte minél több orvossal beszélni!

A max 10 kg emelés egyáltalán nem határolja be pontosan, hogy mit tehetsz és mit nem.

2012. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem betegség,kiskoromban történt baleset következménye...:(

Sok orvossal beszéltem már régebben sport miatt,őszintén egyik sem ajánlotta,már maga a testnevelés órákat kiv. úszás.Műtétéről is sokat vitatkoznak,hogyha megműtettném,akkor utána egyáltalán ugynaúgy látnék-e vele,mint most ,legtöbben azt mondják,h rosszabbodna a látás.ill.h későbbiek során se sportolhatnék az is kérdéses..

Kaptam kölcsönben egy 6kg-os kettlebellt kb.3hete,heti 4szer edzek vele kb.először csak 20perceseket edzettem,most már 45perceket edzem vele,cardiót heti 2-3alkalommal nyomom,bell után. Ha fáj a szemem,vagy be vérágazódik,akkor pihenek,de a félsz ...nah az ott van :(

2012. ápr. 25. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!