Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Holnap kezdek el Wing Tsun...

Holnap kezdek el Wing Tsun kung fu-zni egy felnőtt ismerőssel aki thai boxol megbeszéltük hogy jövőre ilyenkor kiállunk egymás ellen. Van esélyem ellene?

Figyelt kérdés
Ő 4 éve fog akkor thai boxolni. Én 18 vagyok ő 34.Heti két edzésen tudok részt venni, még táborba se megyek de az kérdéses, viszont magánórákat is veszek.
2012. márc. 18. 13:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Persze esély mindig van!Edz keményen bízz magadban és akkor majd lesz valahogy!Amit én ajánlok neked, mivel én is nyomtam a TB-ot, hogy a combosra nagyon figyelj,meg a klincsre is készülj fel!Valamint keress egy jó ökölvívó edzőt, mert a TB-ban a lábat jól megtanítják, de bizony a kéztechnikák hagynak kívánni valót maguk után...Azzal megtörheted de hát egy év valószínű(sőt biztos) nem lesz elég!Azért sok sikert!
2012. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Erre a "vizsgaanyag az vizsgaanyag"-dologra azért ne vegyél mérget! Egyes szervezeteken belül hasonló a vizsgáztatási rendszer, de még azon belül is lehetnek eltérések kontinensen, akár országon belül, hát még, ha egészen más szervezetről beszélünk! Biztos lehetsz benne, hogy például Ip Chun iskolájában, ahol tradicionális Wing Chun-t tanítanak, egy ott haladónak számító tanítvány talán még le is zúz egy nyugaton mesternek titulált edzőt. Nagyon is vannak különbségek, és nagyon sok időnek kell eltelnie, mire nyugaton hasonló színvonalú iskolák lesznek, mint a távoli keleten.
2012. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam az Yip Chun ... (Yip Man fia)
2012. márc. 21. 06:43
 24/48 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet írni, attól függ, milyen átírást használsz. Igen, én is Ip (Yip) Man fiáról beszélek. Már 90 felé jár, de még mindig tanít, és remek állapotban van. :)
2012. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Azigen ! O.O úgy tudtam tök fiatal meg minden mert Yip/Ip manról is láttam videót mikor már öreg volt. Sajnos már nem volt annyira túl életképes de azért nagyon tudott és mozgott azért. Tény hogy jól csinálták amit csináltak. :D
2012. márc. 21. 14:55
 26/48 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=y6oPgV0tJrM Nagyon szimpatikus a Mester. :)

Igen, Ip Man relatíve fiatalon halt meg, gégerákban. Dohányzott, és akkoriban még nem volt egyértelmű, hogy ennek milyen hatásai lehetnek.

2012. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
pont erről beszéltem :D
2012. márc. 21. 20:10
 28/48 anonim válasza:
79 évesen halt meg Yip Man, tehát öreg volt. Ópiumot is rendszeresen szívott fiatal korától kezdve, így akár attól lehetett gégerákja.
2012. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlett, hogy nem volt ennyire idős a halálakor. Na, akkor utánanézek.
2012. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

A thai box küzdősport. Az igazi, Leung Ting féle Wing Tsun kung fu pedig egy autentikus kínai harcművészet! A kérdésedre a válaszom egy idézet:

"Mert a harcművész számára nem mások legyőzése a fontos, hanem saját gyengeségeinek felismerése és leküzdése."

És aki egy harcos szívű igaz harcművész, az sosem tenne fel ilyen kérdést! Te még fiatal vagy és fogalmad sincs a harcművészet filozófiájáról! Ez nem baj, csak vedd észre, hogy rossz irányba haladsz és térj át a helyes útra!

Nem mindenkinek való a Wing Tsun. Remélem, Te nem tartozol közéjük! De ha mégis, akkor inkább tanulj valami küzdősportot, mert abban tudnál igazán kiteljesedni! És ha majd szellemileg fejlettebb leszel és megérted a lényegét, akkor kezd el tanulni!

Azt is tudnod kell, hogy a thai boxnak vannak szabályai! Ringben űzik, időre, bíró felügyelete mellett. Ez egy sport! A Wing Tsunt teljesen a fordítottja! Nincsenek szabályok! Ez a legfontosabb különbség! De van egy mondás:

Inkább elkerülni, mint lefogni.

Inkább lefogni, mint megsebezni.

Inkább megsebezni, mint megnyomorítani.

Inkább megnyomorítani, mint megölni.

Inkább megölni, mint hogy téged öljenek meg.


A Wing Tsunban a gyenge pontokat támadják (szem, nyak, lágyék stb.) és a lényeg, hogy minél hamarabb semlegesítsd az ellenfeled! Nincsenek bírók, nincs ring, nincsenek menetek! Ezért sincsenek versenyek a Wing Tsunon belül. Technikailag véleményem szerint a legjobb az összes harcstílus közül! DE! Nagyon kevesen vannak, akik birtokában vannak a teljes tudásával és testileg/lelkileg is 100%-osak! 1 év alatt, ha tudatosan tanulod, akkor az alapokat meg tudod tanulni! És ez is az első egy év lényege! Nagyon fontosak az alapok!

Hogy mennyi idő kell, mire megtanulod az egészet? Egy élet is kevés hozzá! Mert mindig találsz magadban hibát, hidd el! A kung fu azt jelenti, hogy kemény munka!

Oldalakat írhatnék még, de nem teszem, mert fontos, hogy te nézz utána a dolgoknak és te tapasztald meg a dolgokat, ne más adja meg a kérdéseidre a választ!

2012. ápr. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!