Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Holnap kezdek el Wing Tsun...

Holnap kezdek el Wing Tsun kung fu-zni egy felnőtt ismerőssel aki thai boxol megbeszéltük hogy jövőre ilyenkor kiállunk egymás ellen. Van esélyem ellene?

Figyelt kérdés
Ő 4 éve fog akkor thai boxolni. Én 18 vagyok ő 34.Heti két edzésen tudok részt venni, még táborba se megyek de az kérdéses, viszont magánórákat is veszek.
2012. márc. 18. 13:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Azért azt tegyük hozzá, hogy a muay thai is egy autentikus, később ringsporttá "szelídített" harcművészet, ősibb, mint a wing chun. Az pedig, hogy valaki egy autentikus kínai harcművészetet űz, még egyáltalán nem biztosítja, hogy győzni fog egy küzdősportoló felett.

2012. ápr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Természetesen nem egyértelmű, hogy ő fog győzni, de sokkal nagyobb rá az esélye, ha a megfelelő tudás, edzettségi és szellemi szinten van! Amihez nagyon sok év kell! Mert technikailag sokkal fejlettebb.

De ez az én egyéni véleményem és nem akarok senkit befolyásolni vagy megvezetni vele! Én minden stílust tisztelek, nem nézem le egyáltalán a Muay Thait se!

2012. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Tényleg jó a Wing Tsun (ha jól oktatják), azonban ahogy te is írtad, ez egy harcművészet, és harcművészetet használhatóan megtanulni több év. A kérdezőnek a meccsig 1 éve van, olyan ellen aki már 3-4 éve thai boxol.

A kérdező meg azt kérdezte, hogy van-e esélye, hogy annyi idő alatt legyőzi. Így bármenyire jó a WT, egy ilyen helyzetbe nem a kérdező fog győzni.

2012. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled! Ha csak nem te vagy Chuck Norris fia és a thai boxos haverodnak esetleg csak egy lába van, akkor van esélyed! :D
2012. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Sok hülye választ kaptam már köszönöm szépen. De a válasz egyértelműen igen. Bocs a késlekedésért :)
2012. ápr. 18. 18:05
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha te a válaszainkból azt vetted le, hogy van esélyed, akkor fontolóra venném, hogy ki a hülye...

Mikor, hol lesz a küzdelem? Lehet rá jegyet venni? Szívesen megnézném, ahogy beverik azt az értetlen fejedet.

2012. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Valóban nem a legjobb következtetést vontad le. A helyes következtetés, hogy igen, van esélyed, ami 10% alatt van. Erre nem igazán érdemes építeni.
2012. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Másfelől világos, hogy nem lesz küzdelem. Vagy pusztán elfelejtitek, vagy elállsz tőle, de abban szinte teljesen biztos vagyok, hogy még ha te bele is mennél, az ismerősöd nem fog felnőtt fejjel érett küzdelmi tudással kokira verni egy kölyköt egy ostoba fogadás miatt. Nem lesz itt semmiféle komoly küzdés.
2012. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
lehet nem kéne ilyet mondanom ha már elkezdtem a wingtsunt de én is szívesen beverném a pofáját aki ilyen hülyeségeket mond. de végülis amelyik kutya ugat az nem harap. meg nem kell itt kölyközni amég nem ismered a másikat személyesen mert sose tudhatod kivel állsz szemben. meg nem kell túlbonyolítani a dolgokat itt hogy könyvet írtok. mai fiatalok...hiányzik az elszántság, és azért is lesz bunyó és nyugodtan meg is mondom majd a címet hol és mikor. ha csak addig nem törik el kezét lábát a többi thai boxosok. na most jöhetnek az offok (ami nem kéne mert az admin is megmondta.) de ha halgattok bölcsebbek maradtok ... megszégyenkezve érzem magam hogy így kellet beszéljek...de emberek vagyunk tudtommal és én is hibázok..
2012. ápr. 19. 23:53
 40/48 anonim ***** válasza:
Én most csak egy off-ot szeretnék írni, remélem ezt megbocsátod. Ne haragudj, nem akartalak megbántani, a kölyök kifejezést nem azért használtam. Hidd el, hogy itt a legtöbb válaszadót - köztük engem is - a jó szándék vezérli, és még ha keményebben is szólnak, csupán jobb belátásra akarnak téríteni. Még egyszer utoljára mondom, hogy egy év alatt elenyésző az esélye annak, hogy elég tudást szedj össze, amivel egy valódi küzdelmet egy tapasztalt küzdővel szemben épp bőrrel megúszhatsz. Nem kell a cím, nem kell az időpont nekem, a legkevésbé sem nézném szívesen, ahogy összevernek. Ezért is bízom nagyon abban, hogy az ismerősöd belátó lesz és nem tör össze azért, hogy tanulj a dologból. Be kéne látnod, hogy érettebben kell hozzáállnod. Remélem jobb belátásra térsz, nem szégyen beismerni egy tévedést önmagad és más előtt.
2012. ápr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!