Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fejfölé egykezes nyomás...

Fejfölé egykezes nyomás súlyzóval mi a helyes kivitelezés?

Figyelt kérdés
mert neten olvastam hogy hogyvan mármint bodybuilderen de én úgy annyira nem érzem ha oldalra kinyomom a vállam és úgy csinálom hanem kicsit beeresztem az elülső vállhoz kissé és úgy nyomom ki lehet valami káros hatása a vállra nézve? vagy minden gyakorlatot úgy csináljak ahogy jobban érzem mivel nem mindenki egyforma mivel az oldalemelésnél nem tudom mondjuk egyszerűen koncentrálni mégis a csuklyámat érzem és nem jó a vállam azért azt nem is csinálom ez sokkal jobban tömegesít ahogy elnézem..
2012. márc. 26. 18:30
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:

én is úgy szoktam hogy be engedem a súlyzó szélét hogy majdnem hozzá ér a fülemhez,ha kintebb engedem akkor már érzem hogy nem teszik a vállamnak a pozíció.

nincs vele gond hogy bentebb engeded,ha megdolgozod rendesen úgy a vállad akkor no problemo.

2012. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 G'sX ***** válasza:
az a helyes kivitelezés ahol érzed, hogy jól dolgozik a vállad
2012. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm ment a zöld!
2012. márc. 26. 18:39
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem különösebben érzés kérdése a téma, hanem helyes kivitelezésé. A deltaizom a vízszintesig emeli a kart, következésképp bármely függőleges nyomógyakorlatnál jó mélyre kell engedni a súlyt. A Bodybuilderen pl. azt tanítják, ne nyomj eleve nyakból, de ha mégis, a fülközépig ereszd csak a súlyt! Ezzel csak az probléma, hogy a váll folytatásaként a felkar már eleve majdnem a vízszintesnél jár, azután a folytatásban átveszik a munkát a csuklyás, rombusz (hátul), fűrészizmok és a tricepsz. Oldalemelést sem a vízszintes közeléből kezdesz, hanem kb. addig emeled.


Mi lenne ha nem félnél, nem variálnál, hanem megerősödnél állva nyomás mellről, vagy nyakból gyakorlatoknál? Érd el előbbiben a 60, vagy utóbbiban az ötven kilót, nyolcasával, azután ráérsz egyéb gyakorlatokkal fárasztani magad!

2012. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 G'sX ***** válasza:

"Nem különösebben érzés kérdése a téma"


kár, hogy semmi más csak érzés kérdése...

2012. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akarod mondani izomérzés kérdése az egész gyakorlat, és más nem számít?
2012. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 G'sX ***** válasza:
akarom mondani, kimérheted itt vonalzóval meg körzővel, hogy mi a pontosan szabályos kivitelezés, de az mindekinél más
2012. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elnézésedet kérem, véletlenül privátba ment!


http://www.youtube.com/watch?v=RLPxwuGUZBY


Egyszóval inkább megerősödni kellene észosztás/kötekedés helyett!


További jó munkát!

2012. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 G'sX ***** válasza:
0%
ki a f@szt érdekel, hogy egy súlyemelő mennyivel erősebb te szerencsétlen, neki az a lényeg, hogy kitolja nekünk meg az a lényeg hogyan toljuk ki okostojás
2012. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Próbáld már meg kulturáltan kifejezni magad gyúrós bunkó! De, hogy stílusodat érzékeltessem Joystick aranyapám, a gyatyádból csöpög a szar, nemhogy bármilyen sportban versenyző, sem (testépítő) edző nem legyél, de köbgyökér az bezzeg igen...
2012. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!