Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő étrend?

Matyi05 kérdése:

Tömegnövelő étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy tömegnövelő étrend összeállításában amiben nincsen semmiféle bolti fehérje, tömegnövelő készítmény stb.

Már több mint egy éve edzek de eddig nem figyeltem oda a táplálkozásomra. 193centi és 90kg vagyok. Ha van is valami konkrét étrend az is nagyon jó lenne. Ehhez: [link] az edzéstervhez kellene.

Előre is köszi :)


2012. ápr. 14. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Tömegnövelésnél a fehérjebeviteled legyen 2-2,5g*testtömeg kg és s szénhidrát pedig 5-6g*testtömeg kg.

Ezekből kellene összehozni: fehérje: sovány húsok, tojás, sovány túró.

Szénhidrát: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta és mehet sok zöldség.

Zsír: két kanál lenolaj.


Az jobb lenne azért ha edzés után innál egy protein+dextróz turmixot, mivel így tudnád a leghamarabb visszatölteni a tápanyagraktárakat. De ha nem akarod, akkor edzés után csirke-rizs, hal-krumpli vagy tojásfehérje (sült vagy főtt, sosem nyersen)+rizs menjen.


Itt találsz tömegnövelő étrendeket, ha egyik sem tetszik, majd akkor kitalálunk valamit: [link]


Meg kell azért jegyeznem, hogy nincs tömegnövelő edzés, csak étrend van. Az étrended határozza meg, hogy tömeget növelsz vagy szálkásítasz, ill szálkásításkor több aerob edzést végzel. :)

2012. ápr. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi Montez!

A szénh. bevitelt 5,5g-mal számoltam=495g a fehérjét 2,5-el az 225g. Köszi a linket, többféle étrendet is találtam de ez tetszett a legjobban: [link]

Esetleg lenne valami ötleted, hogy mikre kellene lecserélni benne a Scitec Nutrition Volumass 35 Professional és Twinlab PM Protein Fuel?

2012. ápr. 14. 10:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Az jó étrend neked. A táplálék kiegészítőket akarod szilárd kajára cserélni? Szerintem nem járnál jobban már anyagilag sem, de napközbeni volumass helyett betehetsz csirke-rizst vagy hal krumplit, esetleg pufirizst főtt vagy sült tojásfehérjével.

Esti utolsó kajának jó lenne sovány túró.

A mennyiségeket számold ki, hogy megmaradjon a fehérje és ch beviteled.

2012. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Majd megírom, hogy mit mire cseréltem ki. Lehet, hogy a brokkolit is kicserélem valami másra. Ha kész vetnél majd rá 1 pillantást, hogy jó-e?

2012. ápr. 14. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, megnézzük.:)
2012. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia Montez! erre jutottam:

1.Tojásfehérje

2.Zabpehely

1. Étkezés 7:00

1.

2. Étkezés 9:00

1.Csirkemell filé

2.Rizs

3.Banán

3. Étkezés 9:30

1.Csirkemell filé

2.Rizs

3.Kukorica

4. Étkezés 12:30

1.Csirkemell filé

2.Rizs

3.Banán

5. Étkezés 16:00

1.Csirkemell filé

2.Rizs

3.Banán

6. Étkezés 19:00

1.Sovány túró

2.Lenmagolaj

7. Étkezés 21:30

A 9:00 étkezéshez sajnos nemtudtam mit kitalálni... A napi bevitel eddig a következő me:1715, fehérje:219,2, szénhidrát:475,13, zsír:32,53, energia:3088,63. Az edzést pedig a 16:00 étkezés előtt lenne. Szerinted mit lehetne betenni 9:00ra? (húst lehetőleg már nem szeretnék)

2012. ápr. 15. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok lehetőséged nincs, tojás vagy túró jöhet számításba, ha nem akarsz se húst odatenni, se tömegnövelőt. Az mondjuk lehetne megoldás, hogy veszel protein + hozzádobsz lassú ch-t, mondjuk palatinose-t.


Mennyiségeket nem írtál, de a végén látom összegezted, az alapján rendben vannak a mennyiségek.

Ha így nem jön majd tömeg, akkor a zsírt is feljebb kellene vinni + 20 g lenolajjal pl.

2012. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végül túróval és banánnal oldom meg. egy picit így magasabb lessz a napi fehérjebevitel mert így egy napi fehérjeadag:235,7g lessz de szerintem belefér.És a tömegnövelő időszakban végig ezt az étrendet kövessem? Tehát hétvégén épp úgy mint hétközbe?
2012. ápr. 15. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha több a fehérje. Próbáld tartani az étrendet, de párszor mást kajálsz az sem gond.:)
2012. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem :)

Montez, köszi mindent :)

2012. ápr. 15. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!