Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzők! Leírnátok a...

✮ʝօк&# kérdése:

Fegyencedzők! Leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre lennék kíváncsi:

-mióta edzel?

-miben volt előnyöd/hátrányod?

-mivel haladtál a leggyorsabban?

-melyik gyakorlattal legnehezebb a haladás?

-mekkora erőnövekedést értél el az edzéssel?

-hol tartasz most?

-kombináltad-e más könyvekkel (pl.:Meztelen harcos) ?



2012. ápr. 15. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

9-10 hónapja

Guggolásban és húzódzkodásban volt a legnagyobb lemaradásom.

A guggolással haladtam leggyorsabban miután átértem a második lépésen.

Húzódzkodás

Passz

Épp a múlt héten alakítottam át teljesen z edzéstervem, hogy jobban összhangba kerüljön a kettlebell-lel. A fegyencedzés programját a híddal, a kézállásból nyomással és a lábemeléssel folytatom. A fekvő és a guggolásban a GTG módszerét követem, mivel sokkal jobb ideg izom kapcsolatot épít ki gyorsabb regenerációs idő mellett. A húzódzkodás meg kettlebell nyomások kiegészítése mellé ment létrákban.

2012. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

-3 éve edzek, mióta bekerültem, és még van 4 év letöltendőm

-futásban előnyöm volt, hátrányom pedig a zuhanyzóban

-bökő faragással

-záróizom szorítással és a szappan felvétellel

-két ember ellen már megvédem magam

-ketten már kevesek a megerőszakolásomhoz és három támadó ellen is megúszom gyakran

-2008 augusztusi Playboy

2012. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Utolsó nagy vagy, köszi mindkettőnek xD jöhetnek még válaszok :D
2012. ápr. 15. 12:05
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem egy nagy cucc ez a fegyencedzés. lassan 20 éve edzek, nem igazán volt olyan gyakorlat a két könyvben, ami kihívást jelentett volna. A gyakorlatok többségét az edzőim már gyerekkoromban csináltatta velünk.


Az egyedüli gyakorlat, amivel küszködtem az a human flag. Na azon dolgozni kellett. És szerintem ez a legnehezebb.

2012. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A könyv nem pont 20 éve edzőkhöz szól.
2012. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

GreenTea


Sokkal inkább a 20 év letöltendősöknek.

2012. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

- Bármiféle edzést kb. 10 éve végzek, calisthenic-et fél éve.

- A korábbi edzésmódjaimmal a hasam és lábam eléggé erősre edzettem, így a lábemeléssel és a guggolással simán haladok.

- Lábemelés és guggolás.

- Húzódzkodás, ez nagyon nyögvenyelősen megy (körbeérdeklődtem én is, a legtöbbeknek ez a gyakorlat jelenti a legnagyobb kihívást).

- Mivel még nem jutottam el azokhoz a lépésekhez, ami az erőmet tenné próbára, nem sokat, de az erő-állóképességem észrevehetően fejlődött.

- Fekvőtámasz 4. lépés; Húzódzkodás 2. lépés; Guggolás 5. lépés; Lábemelés 6. lépés; a híddal és a kézenállásban nyomással még nem foglalkozom.

- Igen, A meztelen harcosból megtanult HTT-t minden edzésen alkalmazom, vagyis minden gyakorlat minden sorozatának utolsó 5 ismétlését HTT-vel hajtom végre, illetve látva, hogy a húzódzkodással mennyire akadozom, ebben elkezdtem GTG-vel fejleszteni magam.


Nagyon köszönöm a remek kérdést, ezzel nekünk is segítesz!

2012. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Micsoda? XD Én köszönöm! és jöjjenek még a válaszok! :D

Majd ha van igény rá, én is leírom, hol tartok.

2012. ápr. 28. 06:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, engem érdekelne! Ugyanígy, sorrendben, az összes kérdésedre a Te válaszod.


Még annyit fűznék hozzá, hogy érezhetően és láthatóan izmosodtam is. Eleve igen jó alapról indultam, és a calisthenic-kel így is fél év alatt izmosodott a hasfalam, a hátam, és a vállam is kerekedett egy kicsit. Kétségtelenül jól működik a dolog.

2012. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Na tehát az én adataim:


-júliusban lesz egy éve, hogy elkezdtem

-elég erősek voltak a lábizmaim, és nagyon gyenge a hátam, illetve azelőtt soha egy normális fekvőtámaszra sem voltam képes.

-ennek megfelelően a guggolással haladtam leggyorsabban, amíg el nem jutottam az egylábas változatig.Itt nagyon lelassult a haladás. Illetve a nulláról meglepően gyorsan elértem a 10 szűk fekvőtámaszt is.

-húzódzkodás.nagy hátrányom volt, és van, mivel átlagnál picit hosszabbak a lábaim a törzsemhez képest(tehát gyenge hátizmokkal ráadásul valamivel nagyobb súlyt kell emelgetnem).Illetve hosszú ideig nem volt rudam, tehát ezt kb. novembertől nyúzom, és most 7 teljes húzódzkodásnál tartok.

-Az erőnövekedést már 1 hónap után éreztem, és a mai napig érzem, hogy minden edzéssel erősebb vagyok.

-Novemberben hallottam a Meztelen Harcosról, ami talán még a fegyencedzést is fölülmúlja (1-2 tekintetben biztosan) és neki köszönhetően már több mint 2 hónapja simán mennek az egylábas guggolások, illetve pár hét és meglesz az első tiszta egykezes fekvőm is. (GTG) . Ami nagyon nem tetszik, nekem valamiért a húzódzkodásban egyáltalán nem válik be a GTG, bármennyire is próbálkozom. Visszatértem tehát a megfeszített kemény munkához az eredményért :)

Ahol most tartok:

-Fekvőtámasz: mesterlépés, de 25 cm-re a földtől

-Guggolás: mesterlépés több mint 2 hónapja

-Húzódzkodás: teljes húzódzkodás ( 7 ismétlés max)

-lábemelés: hajlított lábemelés függeszkedésben, nem sokára békára megyek át :)

-híd: falséta felfelé (4 ismétlés)

-fekvőtámasz kézenállásból: (el felejtettem fent leírni, hogy a fordított gravitációval hatalmas problémáim akadtak, így most csak 20mp kézenállás a maximum.


Ui.: remélem tudtam segíteni néhány embernek, jöhetnek még a válaszok :)

2012. máj. 5. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!