Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok a térdemre?

Mit ajánlotok a térdemre?

Figyelt kérdés
Egy hónapja lassa hogy majdnem minden nap futok háromnegyed órát kb esténként. Egy hete vettem kb egy futó cipőt de így is fáj a térdem... Mit ajánlotok?

2012. ápr. 15. 15:10
 1/8 Zakathol ***** válasza:
Több pihenőnap a héten. Az életkorod és testsúlyod leírhattad volna, mert bizonyos esetekben valamilyen izületvédőt is lehet használni (idősebbek illetve túlsúlyosak), pl Scitec Arthroxon vagy Joint-X, Biotech Arthro Guard ilyesmik...
2012. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a futástól fáj a térded, talán más sporttal kellene próbálkoznod, mielőtt teljesen tönkrevágod. Nem mindenkinek bírják az ízületei a futással járó terhelést. Gyalogolj vagy ússzál! Meg az sem mindegy, milyen talajon futsz. Ha betonon vagy aszfalton, ne csodálkozz!
2012. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Betonon futsz, az a problema. Néha fuss füvön is, vagy futópadon. Általában tönkre teszi a térdet, a beton. Vagy lúdtalpasoknak is baj lehet. Tegyél be egy betétet, lehet hogy segíteni fog. :)) De izületvédőt is vegyél, de egy sima vitamin is jót fog tenni neki.
2012. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
saját súllyal végzett guggolást.
2012. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én december vége óta küzdök térd problémákkal.

Először is ajánlok egy röntgent..ki tudja alapon. ;)

Én térdmerevítőt használok futásra+ izület védő krémet.

Mást nem nagyon lehet csak pihentetni ha most kezdtél futni. ;)

Súlyod és korod?

2012. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
16 éves, 67 kiló
2012. ápr. 15. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:

itől fájhat a térded?


rossz cipőtől

betonon futástól

ROSSZ FUTÓTECHNIKÁTÓL

túlsúlytól


Mivel a cipőt lecserélted, valszeg nem a cipő volt a kulcstényező a fájdalomban, hanem a maradék 3 eshetőség (vagy ezek kombinációi)

2012. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát betonon futok, szerintem a súlyom nem nevezhetú túlsúlynak csak egy ksi feleslegnek.. :) a jó futástechnike az nem tudom milyen, valaki leírná?
2012. ápr. 15. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!