Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav maga v. Defendo v. Kézitusa?

Krav maga v. Defendo v. Kézitusa?

Figyelt kérdés
Melyik önvédelmi rendszer alkalmazható legjobban valódi, éles helyzetben? Melyik a jobb és miben jobb a többinél? Árban kb mennyibe kerülnek?

2012. ápr. 16. 10:08
1 2
 1/19 DannyZuko ***** válasza:
Árban csak az a kérdés, hogy hoöl jársz. Nyilván nem ugyananyi pl böhönyén és pesten. A defendo tipikusan utcára hangolt sport. A kravmaga is hasonló hozzá. tanultam kio kushint, aikidot, ju jitsut, battodot. voltam pár defendo edzésen. Ismertem az edzőt és kellett neki valaki, aki jártasabb a harcművészetekben és lehet rajta szituációkat mutatni /újonan indult edzés volt, nem votlak még rutinosabb emberkék ott az edzőn kívül/. Krav edzést csak láttam, de az is nagyon tetszett. Kézitusa szerintem felejtős...
2012. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 kovpet ***** válasza:

A Krav Maga biztos jó, a másik kettőt nem ismerem.

Éles helyzetben nem hiszem, hogy lenne különbség rendszer és rendszer között, inkább az ember számít. Az éles helyzet elkerülésében talán, arra a Krav Maga sok taktikát tanít. De lehet, hogy a másik két említett rendszer is, azt nem tudom.

2012. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha önvédelemre kell, akkor harcművészetet válasz. Ezek az "önvédelmi rendszerek" sokszor csak jól marketingolt pénzlehúzás.
2012. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 DannyZuko ***** válasza:
jaja... egy harcművészet amelyik a különleges alakulatok által kifejlesztett közelharci alapokon fexik, az tuti nem jó utcára. csak jól marketingolt. nézz meg 1-2 krav vagy defendo videót. majd megérted, hogy ez is harcművészet. a köztudatban, mivel nem versenysportokról beszélünk nem élnek anyira, mint a thaibox avyg kio kushin esetleg a cselgáncs.
2012. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát baromira nem harcművészet egyik sem a három közül. A harcművészetek eredetileg arra lettek kitalálva, hogy minél hamarabb legyőzd az ellenfeledet. Ha kell, akár megölve is őt.

A másik meg az, hogy egy harcművészetet több éven át kell tanulni, hogy mesteri szinten űzd.

Az meg csak vicc, hogy szerinted ezek különleges alakulatok által kifejlesztett közelharci alapokon alapul. Szerinted majd a különleges alakulatok vezetői csak úgy hagynák, hogy ezeket oktassák? Még össz-vissz a kézitusa a kivétel. De a Krav Magara meg a Defendora baromira nem igaz. Ott fogtak néhány harcművészetből meg küzdősportból technikákat, majd azokat egybe gyúrták, és ezt adták ki ilyen néven. Azt meg most felejtsd el, hogy az ilyen helyeken az izraeli hadsereg Krav Magaját tanulod, mert, mint előbb is írtam: egyetlen egy különleges alakulat se hagyná, hogy civil embereknek az ő technikájukat tanítsák. A név lehet ugyanaz, de a technikájuk nem ugyanaz.

2012. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

bakter tudd már leírni h kyokushin..

kérdező menj le az edzésekre nézd meg milyenek ha van valami tapasztalatod akkor ki fogod tudni szűrni melyik a jó.

ha nincs akkor csak azt tudom mondani amit itt szoktak írni h általában ezek lehúzások. hogy ez így van e vagy sem azt nem tudom.

esetleg támadd meg a tanítványokat edzés után hazafelé menet amelyik a földbe döngöl oda menj :D

2012. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

szerintem nem feltétlen a stílus a mérvadó.

de krav meg defendo edző lehet bárki,aki kifizeti a tanfolyamot és eljár rá,kb 2 hónapig,vagy egy hétvégét,mert ilyet is hallottam,uh abból kifogni egy jó edzőt lutri.

a kézitusát viszont hivatásos katonák oktatják,ami sokkal hitelesebb és nem lehetsz csak úgy edző,hogy befizeted a lóvét érte.

és versenyeket is rendeznek belőle amúgy.

ezért én erre szavazok.

viszont ha van már küzdősport múltad,akkor mindegyik lehet jó,mert meg fogod tudni különböztetni,hogy mi a majomkodás és mi a valóban használható.

2012. ápr. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 DannyZuko ***** válasza:

wikipédiázz egy kicsit cimbora...

Kravmaga...


[link]


Azért ezt kiemelem neked. Nehogy ne találd meg:

A budapesti születésű Lichtenfeld Imre (héberül: Imi Sde-Or), a krav maga létrehozója, húsz éven keresztül a testnevelés és a közelharc-oktatatás főnöke volt az Izraeli Védelmi Erőknél. Célja egy olyan univerzális rendszer létrehozása volt a fegyveres erők számára, amely kortól, nemtől és testalkattól függetlenül bárki által elsajátítható a lehető legrövidebb időn belül. Nyugdíjba vonulása után megkezdte a krav maga tanítását a civil szférában is.


Olvasd már el a defendo történetét is légyszi!

[link]


Tehőát akkor valószínüleg nem fexenek különleges erők által kifejlesztett alapokon... Pláne a Krav nem. Ügyes vagy!

2012. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 DannyZuko ***** válasza:

Ápropó: A harcművészeteket nem a minél előbb leverjelek 2 másodperc alatt dologra találták fel. Harcművészetnek inkább azokat az ágakat és formákat nevezik, melyek mögött egy spirituális és/vagy szellemi rendszer is áll.


A küzdősport szóhoz pedig inkább azokat rendelik, melyek letisztultak, nem hordoznak kulturális vonásokat, bármilyen kultúrához csatolhatók, inkább a testi értelemben vett harcot fejleszti, és nem, vagy csak nagyon kis mértékben foglalkozik más kultúrá(k)nak a hozadékával, vagy a szellemi értelemben vett harccal.


na persze ezt nyilván ti is tudjátok... Khmmmm...

2012. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Mint előbb is írtam: gondolkozz már, ne higgy már el minden marketing hülyeséget. Mint már írtam szerinted hagyni fogja egyetlen egy különleges erő is, hogy bármit felhasználjanak a katonáiknak oktatok rendeszükből, amiket majd a nagy nyilvánosságnak oktatnak? Ennyi erővel akkor ő maguk küldenék el az ellenségeiknek, hogy "Nesztek, itt a közelharci technikáink". Attól, mert neked azt mondják, hogy azokon alapszanak, amiket a különleges erőknél alkalmaznak, attól még nem igaz.

Harcművészet fogalmát meg ne a tv-ből tanuld már meg. Mert a harcművészet pont, hogy arra termet, amit leírtam: minél gyorsabban győzd le az ellenfeledet/ellenfeleidet, ha kell meg is ölve őket. Ugyanis a legtöbbjüket a katonáknak oktatták még anno a csatákra.

2012. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!