Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen étrendet ajánlanátok...

Milyen étrendet ajánlanátok tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 70kg, 195cm magas. Kezdő tömegnövelő edzést kezdtem el. Heti 3-szor járok az első 3 hónapban olyan 1-1.5 órát edzeni edzésterv alapján. Milyen étrendet lenne érdemes betartanom ezen kondíciók mellett a 'gyors' fejlődés érdekében?

2012. ápr. 21. 17:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Megéri, de még hagyd meg későbbre.:)
2012. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A proteint meg a multivitamint megállás nélkül szedjem, ameddig csak edzek?
2012. ápr. 21. 20:10
 13/24 anonim ***** válasza:
Igen. Mindig.
2012. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Egyelőre minden világossá vált, nagyon köszönöm a segítségedet :)
2012. ápr. 21. 20:30
 15/24 A kérdező kommentje:

Figyelj csak ez a Mutant Mass nem lenne jobb a Mutant Whey helyett?

Erre gondolok : [link]

2012. ápr. 22. 00:47
 16/24 anonim ***** válasza:

Jobbnak nem mondanám, de edzés után mehetne ez is.

Annyi, hogy a mutant mass tömegnövelő, tehát nem kell mellé plusz szénhidrát. Úgy jössz ki gazdaságosabban, ha proteint veszel és ahhoz teszel dextrózt edzés után, a tömegnövelőben pedig ez már együtt van. Ha nem vagy nagyon hízékony és az adataid alapján nem vagy az, akkor mehet ez is. Én nem ezt kajálnám, mert %-ban kevés a fehérje benne, lehet inkább vennék Gaspari real mass-t [link]

vagy: [link]

vagy:volumass 35, esetleg jumbo professional.

2012. ápr. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hát hízékony abszolút nem vagyok. Tehát, akkor nem kell külön dextróz ha szedem a Whey-t meg a Gaspari-t?

És akkor mit szedjek edzés napokon, mit mindennap és milyen időpontokban pontosan?

Ezeknek nincs semmilyen káros hatásuk éves távlatban sem?

2012. ápr. 22. 08:49
 18/24 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem nagyon érted.:)

Ha csak proteined van (pl vpx syyngex, mutant whey, myofusion,) akkor kell bele dextróz EDZÉS UTÁN.

Ha tömegnövelőt veszel, ahhoz nem kell dextróz, hiszen abban már benne van a szénhidrát rész is. Ilyenek a mutant mass, gaspari real mass, jumbo, stb és általában amiben benne van a mass vagy a gainer szócska. Ezekhez ne tegyél szénhidrátot.

2012. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
De ezt világos. Csak az nem, hogy melyiket mikor vegyem be, melyiket edző napon, melyiket mindennap, és reggel, délben, vagy este?
2012. ápr. 22. 09:58
 20/24 anonim ***** válasza:

Edzés után mindig kell vagy protein+dextróz vagy tömegnövelő. Ezen kívül annyit egyél bármelyikből, amennyi fehérje és szénhidrát hiányzik az étrendedből. De ehhez kell egy étrend szilárd kajából is amit ki tudsz egészíteni.

Pl. itt van egy, de neked kicsivel kevesebb is elég, mert neked kellene 170-180g fehérje és 400g ch.: [link]

2012. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!