Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El szeretnék kezdeni edzeni,...

El szeretnék kezdeni edzeni, de csont sovány vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert el kezdtem edzeni már korábban, 1 hónapig csináltam csak igaz, de semmi változást nem vettem észre.

Szerintetek mit kéne tennem ahhoz, hogy látványos változást el érjek?

Am a probléma még az lehet, hogy a munkám miatt elég kevés az időm edzeni, kb 1-2 óra a teremben és a táplálkozás is úgy néz ki, hogy ha 2 tárgyalás között van 1 kis időm akkor egy falatt itt meg ott épp ami a kezembe akad. :$. :(

nem várok csodát, csak hátha valami azért könnyítheti ezt az egészet, veszteni valóm nincs. :)



2012. ápr. 23. 00:51
 1/3 Snapette ***** válasza:
100%

A 1-2 órát a teremben úgy érted, hogy naponta? Bőven sok, nincs amiért órákat ülni a teremben. Egy óra elég egy nap, ha mindennap tudsz edzeni, még sok is, mert akkor azt jelenti, hogy felosztod, minden napra egy izomcsoport, és az nem tarthat tovább 45 percnél.

A helyzet az, hogy enni viszont kell, és ha látványos eredményeket akarsz elérni, akkor elvileg enned kéne naponta legalább ötször, és nem gyorskaját, ami úszik a zsírban, nem is csak salátát. Rendes étrend kell hozzá, ellenben:

szülés után kezdtem edzeni két hónappal, már nyolc hónapja ennek, és kb negyedik hónapban volt látványos a változás. Hozzáteszem, magas alkat vagyok, és a magas, nyúlánk testeket nehezebb kidolgozni, kevésbé látványos. Párom testépítő, együtt edzünk, és a következő az edzésterv: hétfő-hát, kedd-váll, szerda-kar (tricepsz és bicepsz, esetleg alkar), csütörtök-mell, péntek-láb. Ehhez lehet csinálni hasat akármikor, én leginkább a váll és a kar edzéssel szeretem kombinálni.

Én sem tudom betartani, hogy annyiszor egyek, ahányszor kéne, de a lényeg az, hogy edzésre sosem mész éhesen, és sosem mész közvetlenül evés után, edzésen igyál vizet mindenképp, hogy pótold a veszteséget, edzés után pedig enni kell mindenképp, mert ha nem, akkor az izomszövet bomlik, és nem csináltál semmit.

2012. ápr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha van 2 óránként pl 5 perced, meg van oldva a kajád.

Nem kell mindig szilárdat enni, igyál fehérjét zabbal, vagy tömegnövelőt, aminek az összetevője 1 kajának megfelelő. Vagy ha szereted a tojást, főzz le reggel, és szünetekben dobj be párat. Jó lehet még a túróval megtömött palacsinta (tésztára is vannak zabos verziók). ezeket futtában be tudod tolni. Csak kreatívan!

lényeg, hogy folyamatosan tankolj!

addig hiába jársz edzeni, sok változás nem lesz. Persze hozzászoksz a mozgáshoz stb., de addig nem fogsz nőni, amíg nem kajálsz :)

2012. ápr. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat és igyekszem betartani a dolgokat, . :)

most tényleg el szántam magam. :)


Üdv,

2012. ápr. 24. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!