Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » JÓ lessz az edzéstervem egy...

JÓ lessz az edzéstervem egy haladónak?

Figyelt kérdés

1nap:mell-tricepsz:

-fekvenyomás

-tárogatás egykezes súlyzóval

sima padon

-tárogatás 45-fokos padon

-csigán összehúzás

-áthúzás padon fekve

-tricepsznyújtás állva

-tricepsz nyújtás fekve

-tolóckodás

-csigán letolás

-lórúgás

végén has


2nap:hát-bicepsz:

-széles fogású húzóckodás

-széles fogású húzóckodás

nyakhoz

-keskeny fogású húzóckodás

-széles fogású evezés

-T rudas evezés

-bicepsz állva franciaruddal

-bicepsz ülve egykezes súlyzóval

kalapács

-bicepsz állva francia rudal

fordított fogással

-bicepsz egykezes súlyzóval

scott- padon

-koncentrált bicepsz

végén has


3nap:váll-has:

-ülve nyomás mellre

-arnold nyomás

-oldalemelés

-oldalemelés döntött törzsel

-előre emelés

-mellig húzás

-vállvonogatás

-felülés függőleges padon

-lábemelás

-lábemelés fekve

-felülés lábrelúzásal


Szerintetek jó ez gyakorlatból 4x10 megy és minden másnap a bemelegítés fekvenyomás. Ha nem jó akkor írjatokmár valamit de részleteden és lehetöleg ilyesmi keményt.



2012. ápr. 28. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
sok! nagy izomcsoportra mint mell, hát azokra 4gyakorlat elég, kis izomcsoportra mint bicepsz, tricepsz 3gyakorlat elég. a legnagyobb hiba pedig hogy nincs lábedzés a programban!
2012. ápr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek gyurmával, sok a gyakorlat és kellene láb is.
2012. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok és hiányzik két úgynevezett alapgyakorlat. Tehát a minimum, hogy fekvenyomást (mell), felhúzást (hát) és guggolást (láb) csinálsz és ezekre építed fel az edzéseidet. Alapgyakorlatok nélkül sosem leszel igazán erős és vastag! Ezek nélkül, ha rád néznek, látják majd, hogy csak lötyögsz a teremben a divatgyakorlatokkal. A másik, ha én itt leírok egy edzéstervet és te innentől kezdve azt csinálod hónapokig-évekig, akkor egy idő után abbamarad a fejlődés és le fogod sz*rozni az edzéstervet. 2-3 havonta illik változtatni radikálisan az edzéseiden, hogy a testednek ne legyen lehetősége alkalmazkodni. Állítsd össze magadnak az edzéseidet úgy, hogy nagyobb izomcsoportokra 12 sorozatot csinálsz (4 gyakorlat 3 sorozattal vagy 3 gyakorlat 4 sorozattal stb...), a kisebbekre pedig 6-ot (3 gyakorlat 2 sorozattal vagy 2 gyakorlat 3 sorozattal). Mielőtt megkérdeznéd, nem nem lesz kevés (ha naturál vagy, márpedig miért ne lennél az). Példa erre az edzésre; mell-tricepsz nap: fekvenyomás pozitív padon rúddal 3 x valamennyi, fekvenyomás vízszintes padon egykezesekkel 3 x valamennyi, tárogatás pozitív padon 3 x valmennyi, "világkörüli" tárogatás vízszintes padon 3 x valamennyi. Tricepsznyújtás fej mögött franciarúddal 2 x valamennyi, fordított fogású fekvenyomás vízszintes padon rúddal 2 x valamennyi és lehúzás kötéllel vagy lánccal 2 x valamennyi. Ha igazán keményen nyomod, ennek elégnek kell lennie a célizmok megdolgoztatásához. A bemelegítő sorozatokat sosem számolom bele az edzésbe, azt képzeld oda magadnak. Nehogy én mondjam meg, hogy hány sorozat bemelegítéssel leszel "üzemkész" állapotban. Remélem segítettem.
2012. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem próbáld ki az enyémet! A kevesebb sokszor több!


-Hétfő bicepsz:

Bicepsz kétkezes rúddal állva, 4x8

Bicepsz egykezes súlyzókkal, 3x8


-Szerda hát, váll:

Széles húzódzkodás, 4x6-8, vagy amennyi megy

Döntött törzsű evezés, 4x8

Vállból nyomás kétkezes rúddal, 4x8

Előre emelés egykezes súlyzókkal, tenyereid befele néznek, 3x8

Döntött törzsű oldalemelés, 3x8


-Szombat mell, tricepsz:

Sima fekvenyomás, 4x8

Döntött fekvenyomás, 3x8

Tárogatás, 4x8

Tolódzkodás, 4x8



Néha cserélgesd a gyakorlatokat, tedd bele a csigás gépeseket, ami nekem nincs itthon így nem írtam bele.


Ha unok egy egykezes súlyzós gyakorlatot, akkor feldobom azzal, hogy 8 ismétlést nem úgy csinálok, hogy 1,2,..8, hanem jobb, bal, mindkettő, jobb, bal, mindkettő, és így 12-ig számolok, tehát ki lehet kalkulálni, hogy végül 8-8 at csinál mindkét kezed.

2012. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ma 15.25, ne haragudj nem kötözködésképpen írom, de ez sem jó így.

A legnagyobb hiba, hogy nincs lábedzés. A másik pedig, hogy bicepszre külön napot szánsz, a legkisebb izomcsoportra.

Jobb elosztás pl egy mell-kar, láb, hát-váll.

A nagyobb izmokra 3-4 gyakorlat, 3-4 sorozattal, míg a kisebbekre 2-3 gyakorlat elég. A gyakorlatokat persze érdemes változtatni ill, azok sorrendjét is.

2012. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

lábat nem edzek, mert focizok, így egyrészt formás a lábam, másrészt a sprintekhez nem jó a nagy izomtömeg.

ha így marad külön idő a bicepszre, miért ne csináljam magában? hagyok időt regenerálódni is.

de abban igazad van, hogy neki kéne láb is.

2012. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azért nem írtam a lábedzést mert a két edzésnap között 5km futás és egylábas gugolás amúgy köszönöm a válaszokat nincs még valakinek edzésterve
2012. ápr. 28. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt találsz jókat: [link]
2012. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

én ezt alkalmazom : 1.nap mell-váll

2.nap bicepsz

3.nap tricepsz-hát

.4nap láb has

2012. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!