Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zsírégető zónában történő...

Zsírégető zónában történő futás? Mi, merre, hol? :S

Figyelt kérdés

Kicsit zavarban vagyok. Mindenhol azt olvastam a zsír égető zóna 220-életkor* 0.6(ez esetemben 130-140re jön ki). De kaptam most, egy pulzus mérő órát. Könnyű kocogásban is 160-170 volt a pulzusom. Most ilyenkor mi van? Sétáljak? Van ennek bármi értelme, vagy ahogy egyre többet futok majd lejjebb megy?


Előre is köszi a válaszokat:)



#futás #zsírégető #zsíréegtő zóna
2012. jún. 1. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
gondolom fogyás a cél, nem muszáj futnod ahhoz hogy fogyj, a fogyás nem más mint a kalóriákkal való játszadozás, ha betartod a diétát, nincs szükség futásra
2012. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyors séta is lehet jó aerob edzés, kezd azzal, persze az étrend a leglényegesebb.
2012. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a képlet (200-életkor) csak becslés a maximális pulzusszámra vonatkozóan. Az egyes embereknél jelentős eltérések lehetnek. Én úgy tudom, tisztán zsírégető zóna nincs, glikogént is használ a szervezet. Ha a glikogén tartalék kiürül (ezt nevezik úgy a sportolók, hogy "falnak ütközöl"), akkor marad a zsírtartalék. De ebből lassan nyerhető energia, ezért ilyenkor a teljesítmény visszaesik.
2012. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, mindig van szénhidrát égetése is. De nem csak az a lényeg, hogy az edzés során mennyi zsírt használsz fel, hanem, hogy utána a felpörgetett anyagcsere miatt még órákkal az edzés után is lesz zsírégetés. Ezt hívják after burn hatásnak. Ez viszont az intervallum kardiónak a legnagyobb, amit nem ajánlanak még kezdésnek.:

[link]

2012. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen ez kimaradt fogyás+szíverősítés. 174 cm vagyok 65 kg(reggel 63:P), oh és lány.


Nagyon alacsony a vérnyomásom nyaranta ájulás közelbe kerülök egy gugolástól is. A futás azért jött be a képbe, hogy ezt elkerüljem. De boldog lennék, ha 60 alá tudnék menni kilókban is. (heti 3* 30p növelem ahogy tudom)Futás melett heti kétszer kettlebell-ezek.


A kérdés, hogy lesz e ennek hatása? Bármien. A neten minden összevissza van, mindenki mást mond de akik ugyan azt mondják azok sem értenek egyett. Na meg persze szerves kémia a köbön. Kicsit ki vagyok már akadva:S

2012. jún. 1. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kettlebell is. Kocogással kiegészítve tökéletes lesz. Szálkásító diéta legyen mellé, akkor tuti a siker:

[link]

2012. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elolvastam a cikket. Mikor mondhatom azt, hogy nem vagyok kezdő?


Érdemes, mondjuk váltogatni az egyenletes kardiót az intervallumal? Hibrid módszer?

2012. jún. 1. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen érdemes úgy is. Nem árt, ha változatos az edzés.
2012. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

baromság az egész pulzusmérő hókuszpókusz.


Valójában a laktátküszöb az ami számít, a pulzusméréssel is erre próbálsz tippelni, elég rosszul, egyébként.

2012. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!