Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! Egy szumós...

Küzdősportolók! Egy szumós erősebb egy birkózónál?

Figyelt kérdés
Ha egy ereje teljében lévő 160 kg-os japán szumóbajnokot letudna győzni egy 120 kg-os orosz szabadfogású birkózó bajnok? Kizárólag birkózó szabályrendszerben, ütés, rúgás tilos.

2012. júl. 19. 19:41
 1/6 MrPifta ***** válasza:
Szebbnek biztosan szebb egy 160 kilós pasi...
2012. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bárdosi szumóban is bajnok lett,többször is,nézz utána.

uh szerintem a szumósoknak nem sok esélyük lenne bírkóban.

2012. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez az Akebono vs Gracie meccs nem mérvadó.

A meccs után 2 évvel később Akebono meghalt, de halála előtt már 4-5 éve súlyosan beteg volt, és az orvosai is javasolták hogy hagyja abba, arról nem is beszélve, hogy ő egy kiöregedett versenyzőként kezdett K1-ezni és MMA-zni, így nem dicsőség szerintem az, hogy a Gracie nehezen(!), legyőz egy beteg embert. Mellesleg nem azt kérdeztem, hogy MMA-ba melyikük a jobb, hanem, hogy birkózásban.

2012. júl. 20. 07:30
 4/6 anonim ***** válasza:
??? Akebono él és virul, ráadásul 3 évvel fiatalabb Royce Gracienél...
2012. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig én anno tv-ben halottam, hogy elhunyt. Érdekes.

No mindegy, de az biztos, hogy a Gracie elleni meccsen betegen lépett fel.


De most térjünk vissza az eredeti kérdésemhez.

2012. júl. 20. 13:49
 6/6 anonim válasza:
Akebono csak a pénzért bohóckodott a K1-ben. Miután visszavonult, nagyon rossz anyagi helyzetbe került (azt hiszem, adósságai is voltak), és gyakorlatilag mindenféle átképzés nélkül, úgymond kényszerből ment át K1-ezni. Szinte minden meccsét elvesztette, de legalább fizettek neki sokat. Kiváncsi lettem vonla, ha Akebono nem a szumo utáni "nyugdíjas" éveit dobja bele egy ilyen bohckodásba, hanem fénykorában, komoly átképzés és felkészülés után szállt volna ringbe. Lettek volna ott meglepetések... Sokszor így is kellett 10-15 tiszta fejütést elszenvednie komoly harcosoktól, mire "végre" összeesett...
2017. márc. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!