Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítségre lenne szükségem....

Segítségre lenne szükségem. Milyen alapfelszereltége van egy fitness teremnek? Gondolok itt a gépekre, kiegészítőkre (kézi súlyzók, polifóm, ugrókötél. ) egyaránt.

Figyelt kérdés
Nagyjából milyen költségekkel kell számolni, ha valaki szeretne beindítani egy fitness termet. Eleinte konditeremként, majd idővel kiegészítve akár power plate-el vagy speedfittnessel.

2012. júl. 26. 14:46
 1/8 Zakathol ***** válasza:
Ha normálisan szeretnéd csinálni, akkor minimum(!) 10-20 millió. De egy normális termet (ahova nem a legalja szar használt gépeket veszed, normális helyen van és méretű a helység stb..) szerintem 40 alatt tuti nem úszol meg.
2012. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem egy Gilda Max típusú teremre gondoltam,hanem egy kisebbre,ahol egyszerre kb 10 ember tud kényelmesen edzeni és később beruházni egy power plate gépre,ami szintén nem foglal nagy helyet.
2012. júl. 26. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyilván nem Gildára gondoltál, de egy sznívonalasabb fitnessterem is hatalmas pénz ám. Iszonyú költségei vannak az üzemeltetésnek, a gépek ára sem két fillér, utána kell nézni neten, mennyibe kerül egy nagy súlyzókészlet, vagy akár egy futópad, fekvepad, és máris látni lehet, hogy amit itt leírtam gépeket, már jópár százezer fölött vagyunk, és ez még egy parányi része a gépparknak.

De nézzük végig, mik kellenének:

Kardiógépekre mindenképp szükség lenne, akár többfélére is. Minden izomcsoporta kell gondolni, és olyan/annyi gép kell, amivel mindent gond nélkül meg lehet edzeni. Amúgy valóban, én is 20-30 millára kalkulálnék.

2012. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem rohadtul nem kell hozzá annyi pénz.


én alapból nem tennék be sok kardió gépet, csak ami szükséges: mondjuk 3 bicikli, 1-2lépcsőzőgép, és 1-2futópad.

ezt megúszod 2 millából kb, nem kell mindenből a legmenőbbet venni, nem kell rá monitor meg ilyesmi, kiraksz a gépek elé egy tévét, és kész.


ezenkívül szükség van 1kezes súlyzókra, kb 50kilóig, mert addig kihasználják. minden súlyból elég 1.


kell egy erőkeret, guggolóállvány, meg ilyen alapok, hogy római pad, scott pad, fekvenyomó, ect.ect.


ez is kijönne kb 10millából.


vagyis én szerintem max 20ból össze tudnám hozni, plusz beraknék még egy finn szaunát, esetleg egy szoláriumot (mert ezekkel sok pénzt lehet keresni) és ennyi.


én pont egy hasonló terembe járók, pincehelyiségbe van, nem egy gilda, viszont jó családias a hangulat, és szinte minden van, amire szükségem van.


viszont olyan helyet találni ami jó helyen van, nehéz és drága szerezni.


ha kész a termed kérek VIP belépőt.

2012. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zakathol ***** válasza:

#4:

"szerintem rohadtul nem kell hozzá annyi pénz."

"ez is kijönne kb 10millából.

vagyis én szerintem max 20ból össze tudnám hozni,"


Tehát nem mondtál te se kevesebbet mint mi :D 10-20 millió alatt én is egy ilyen teremre gondoltam, de továbbfűztem, hogy egy NORMÁLIS teremhez, amibe nem 5-en járnak és meg is lehet belőle rendesen élni ahhoz több fog kelleni.

2012. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sok hasznos infot kaptam,lényegében megerősített abban,amire eddig is gondoltam! :) Mindenesetre ha elkészült,szólok és lehet jönni kipróbálni!:)
2012. júl. 26. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen várom! Első alkalom remélem ingyenes lesz :))
2012. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen! :)
2012. júl. 27. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!