Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nőknek önvédelemre melyik...

Nőknek önvédelemre melyik küzdősport a leghatásosabb és viszonylag gyorsan alkalmazható?

Figyelt kérdés
Olyant szeretnék, ami egyszerű és hatásos, nem látvány elemekkel teletűzdelt.
2012. aug. 3. 00:52
 1/7 anonim válasza:

Ismerek egy nőt aki cselgáncsozik, és szokott néha tanítgatni fiatal lányokat önvédelemre. :) Nem bonyolult, nem látványelemekkel teletűzdelt. De ő azt mondta hogy ha önvédelem miatt tanulja valaki, akkor elég azt megtanulni hogyan kell kicsavarni az illető kezét, kiszabadítani magad a szorításból/ledobni magadról és az első adandó alkalommal tökön kell rúgni és futni ahogy bírsz. :D


Ha nem vagy erős, akkor inkább a defendo-t mondanám, szerintem az a legkönnyebben megtanulható, egyszerű és kevesebb erőt igényel mint a cselgáncs, amiben benne van pl. az ellenfél földre dobása is. (Ami pl. egy 150 centis törékeny nőnek elég nehéz ha egy kétszer akkora férfi támad rá)

2012. aug. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
én 17 éves lány vagyok, és több, mint 10 éve karatézom. Nagyon bevált :) Mondjuk azon belül is vannak ágazatok, de szerintem a leghasznosabb ebből a szempontból a shotokan karate. Semmi "varázslás", a lényeg a legkisebb és legegyszerűbb mozdulatból kihozni az erőt, a test maximális fölhasználása a harc során. Csak ajánlani tudom
2012. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A defendo rokon ág a cselgánccsal, csak úgy halkan megsúgom.


Kérdező nemrég tettek föl pont egy ilyen kérdést, úgyhogy remélem nem haragszol, ha az ottani válaszomat másolom be ide is:

Eleve nincs olyan küzdősport, amelyik gyorsan alkalmazható (gondolom 2-3 hónapra gondolsz). De ez nem így működik, ehhez hosszú évek kemény munkája kell. Teszem azt, karatézol már egy éve, tudsz egy csomó technikát, még sárga öved is van, hű de király vagy. Aztán neked jön valaki az utcán, fenyeget, kiabál, lökdös, bántani akar. Te pedig nem fogod tudni hirtelen mit csinálj, fölmegy az adrenalin, csőlátás, bepánikolsz, és leblokkolsz. Pedig ott van egy kemény év a hátad mögött, és nem mentél vele semmire. Aztán meg azt mondod, hogy sz@r a karate (biztos az ő hibája) mert nem tudtad magad vele megvédeni, és elmész krav magázni... Ez nem így működik kéremszépen!

Egy éles szituációban csak az ösztönös reflexeidre hagyatkozhatsz. Nem lesz időd gondolkodni, azt kell csinálnia a testednek, amit ösztönösen tud. "Akkor miért küzdősportolok?" Kérdezhetnéd. Hát éppen azért kell sok év, mire ez beérik, mert az edzéseken tanult védelmi, harci és taktikai mozdulatok rengeteg gyakorlással beleépülnek a természetes mozgásodba, mondhatni felülírják a reflexeid. Persze ez nagyon alaphangon is 3 év. Amire meg alapszinten meg tudod magad védeni, az kb 5 év, persze tőled is függ minden. Hogy mennyi energiát fektetsz bele, hogy mennyire pontosan követed az edző utasításait, mennyire jó azt adott mozgáskultúra a testi adottságaidhoz (pl ha vagy 175 centi és 50 kiló, akkor értelemszerűen nem kezdesz el szumózni). És persze kell egy kis szerencse is, hogy megtaláld a megfelelő mestert, ugyanis a használhatóság rajtad kívül nagyban függ az edzőtől és az oktatás színvonalától.

Ezeket jó, ha tudatosítod magadban, mielőtt bármit is elkezdenél.


Maga a stílus nem annyira lényeges, a legfontosabb, hogy olyan mozgásformát találj, ami illik a testi adottságaidhoz. No meg persze hogy jól legyen oktatva, ne verjenek át. Idővel minden stílus használható, ha a harcos kiaknázza a benne rejlő lehetőségeket. Persze értelemszerűen egy 2 méteres, 90 kilós tengerészgyalogos harci technikái nem feltétlenül lesznek használhatók egy 50 kilós lány számára. Próbálj olyat találni, amiben nagy múltja van a nőknek is. Ilyen például a Japán Ju Jitsu, melyet ugye az "apró" japán szamurájok találtak ki Ugyanakkor a szamurájnők között is voltak igen kiemelkedő jujutsu mesterek. Nézd csak meg milyen sikeresek női judo-saink. Vagy kapásból ott van a Wing Chun Kung Fu, egy olyan kung fu stílus, amit egy apácanő fejlesztett ki. Lehet azt is érdemes lenne megnézned (persze nem keverendő a Máday-féle Wing Tsun kung fu-val, mert ott sajnos sok helyen, sokat legombolnak az emberekről, és közel semmi használhatót nem tanulsz).


Persze mi hiába ajánlgatunk itt neked bármit is, csak te tudhatod, hogy mi a jó neked. Néz szét, milyen edzéslehetőségek vannak a környékeden, próbáld ki az összes edzést, és maradj meg annál, ami a legjobban illik hozzád, amiben ki tudsz teljesedni...

2012. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor azt hiszem 1 évig járok Krav Maga-ra, és utána win chun-ra. Ez utóbbira régebben már 2 évig, és szerettem is.

2012. aug. 3. 13:03
 5/7 A kérdező kommentje:

Erről van valakinek tapasztalata vagy véleménye?


[link]

2012. aug. 3. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Wing Tsun-ra járj!
2012. aug. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak hosszan győzködni, én évek óta Krav Magát tanulok, veszélyesebb környéken élek, nem egyszer kellett használnom. Bejött ;) -csak ennyit mondok


Ha esetleg érdekelne komplett információ: [link]


Az a honlap amit kiírtál, ami egyszerűen "önvédelem okatatást" ajánl... ezek mögött többnyire egy ex-kravmaga/ex-defendo/ex-akármi edző áll és az egyéni ötleteit, saját újonnan kitalált rendszerét oktatja. Célszerű olyan önvédelmet tanulni, ami mögött áll egy szervezet és az önvédelem maga egy igazolt stílus (pl. Krav Maga). A sima "önvédelem" oktatók 98%-a által tanított technikákra nem bíznám az életem.

2012. aug. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!