Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúrás és gitározás mehet...

Gyúrás és gitározás mehet együtt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy időben,hanem hobbiként.

Nekem sokan mondták(köztük a tanárom is) hogy a gyúrás miatt lelassulnak az ujjaim is,meg nehezebb lesz majd gitározni,meg erősen fogom le a húrokat,mert megszoktam hogy a súlyt erősen szorítom,és akkor hamisak lesznek a hangok,meg az alkaromat szétroncsolja a gyúrás(a gitározáshoz), tök izmos lesz és akkor nehezebb lesz gitározni...IGAZ EZ? KI MIT GONDOL?TAPASZTALAT?


2009. júl. 23. 10:43
 1/8 anonim válasza:
Még régen egy ismerősömnek ugyanezt mondták, csak ő dobolt. Aztán talált egy bandát, ahol vállalták, hogy egy idő után lassabb lesz. Gondolom a gitárnál mint finomabb hangszernél ez több problémát okozhat. Az a kérdés, mennyire szeretnéd az életed a gitározásra építeni és milyen stílusban. A rock és metal zenekarok gitárosai között láttam már nem egy izmos karral rendelkezőt.
2009. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon szeretek gitározni, hard rockot,heavy metált,metált,és punk rockot is. Nagyon fontos nekem a gitározás,fontosabb mint a gyúrás,de a gyúrást is szeretem ,és nem szeretném abbahagyni, de ha ez igaz hogy a gyúrás a gitározás rovására megy akkor inkább abbahagyom a gyúrást....am köszi a választ:)
2009. júl. 23. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogyne csinálhatnád mindkettőt :) Tapasztalatból mondom , nem lesz bajod tőle . Erre figyelj , hogy ha gyúrsz akkor sokat gyakorolj a gitáron (bár gondolom ezt mondani sem kell) és edzés végén mozgasd át az ujjaidat. Közvetlen edzés után valóban nem mennek jól az apróbb mozdulatok m de egy fél óra múlva el is múlik , szóval ezen ne izgulj :) Én is egyszerre csináltam a kettőt és nem változott semmi :):)
2009. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt hogy érted hogy ha gyúrok akkor sokat gyakoroljak? Azért kell többet hogy ne legyen baj, vagy megelőzzem,vagy mi?

És am írtad hogy egyszerre csináltam a kettőt...abbahagytad?

Köszi a választ!:))

2009. júl. 23. 12:42
 5/8 anonim válasza:
Szia! én fél éve gitározok és 1 éve gyúrok már.Semmi bajod nem lesz sőt a barré fogásnál még jól is jöhet ha kicsit izmosabb a kezed:D.Igaz hogy nem vagyok nagyon szétgyúrva és nem szedek semmit de szerintem nem lesz baj nálam se volt.Csak vigyázz az izületeidre mert ha azokat elcseszed gyúrás közben (pl ha rosszul csináldok a gyakorlatokat) akkor viszont be fog tenni neki ez igaz.16/F
2009. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan. Én is gyúrok, és gitározok együtt. Szerintem arra figyelj, hogy mindekettőt kb. ugyanannyit csináld, és akkor nem lesz az, hogy az egyikre jobban "rászoknak" az ujjaid. Nekem még megy a gitározás, szóval szerintem semmi összefüggés nincs.
2009. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
12:58 : Én 1.5 éve gitározok és kb 8-9 hónapja gyúrok, de én sem éreztem változást a gitározásban,sőt,inkább nagyon meggyorsultak az ujjaim azóta...remélem nincs a kettő összefüggésben..
2009. júl. 23. 14:53
 8/8 A kérdező kommentje:
13:15 : Mennyi ideje gitározol, és gyúrsz, és korod?
2009. júl. 23. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!