Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futógépen való futás ugyan...

A futógépen való futás ugyan olyan hatékony mintha szabadban futnék?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Én sose értettem azokat, akik futógépen futnak. Én csak akkor futottam futógépen, amikor hosszabb időre be voltam zárva, és nem volt más, de akkor is utáltam a következők miatt:


- unalmas, monoton;

- a futógépen való fennmaradás egy mesterséges, kényszeres mozgást eredményez;

- nálam mindig sérülést okozott, cafatokban jött le a bőr a talpamról, és megsérültek a körmeim, véresek lettek.


A természetben soha nem sérültem meg, de a futópad felülete a gumiborítás ellenére rettentő kemény, rosszabb a betonnál. A természetben való futásnál ott a jó levegő, a szél, a nap, a változatos látvány, ez mind egészséges és külön is erősíti az immunrendszert.


Technikailag lehet a futógépen futás ugyanolyan hatékony, de akkor is egy béna dolog.

2012. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel egyedül nevelem a fél éves kislányomat így SAJNOS nincsen lehetőségem elmenni futni a szabadba. Így béna dolog vagy sem, erre vagyok rákényszerülve. Vagy van esetleg valami javaslatod...?
2012. aug. 22. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, és milyen természeti lehetőségek vannak a környéken. A futópados futásnál valaki vigyáz a gyerekedre?
2012. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mégis kire hagyjam? :D Valami idegenre? Minden ismerősöm dolgozik és nyilván nem fogom őket megkérni délután a munka után,hogy bumlizzanak be hozzám vigyázni a kislányomra míg én futok. Lényegtelen egyébként. Senkire nem tudom hagyni, viszont otthon van futógépem és kíváncsi voltam. A válaszért azért köszi.
2012. aug. 22. 23:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt,hogy a futópados futásnál sem vigyáz rá senki de akkor tervezem mikor alszik, így gyerekfigyelővel hallom akármi van vele. Én lennék a legboldogabb ha lenne valaki, mivel külvásorban lakom nagy füves területen, így lenne lehetősgem a szabadban futni bőven de minden ismerősöm a belvárosban lakik elég messze, szóval elég nagy szívás ez.
2012. aug. 22. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!