Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kondizás nem igazi sport?

A kondizás nem igazi sport?

Figyelt kérdés
Szóval új társaságba kerültem és igyekszem barátokat gyűjteni.Dumáltunk róla hogy ki mit sportol és mondtam hogy én edzeni járok.Erre azt mondta az egyik srác:"az edzőteremben döglődni naphosszat úgyse ér semmit,szóval nem sokat számít".Ő amúgy sem volt szimpatikus,de ezek után főleg nem.Azért elgondolkodtam a a megjegyzésén.Ez tényleg nem számít teljes értékű testmozgásnak?Oknem tánc,vízilabda,úszás vagy lovaglás,de elég megerőltető,szerintem nincs rossz alakom,sokat foglalkozom magammal.Nem értem most mi itt a gond?
2012. szept. 8. 23:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sport, én annak tekintem. És a legtöbb normálisan edző testépítő végez aerob edzéseket is, így van állóképesség is. De teljesen mindegy ki mit gondol róla, ha nem ért hozzá.:)
2012. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése vagy ezeknek kombinációja.
2012. szept. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"úgy már rendben van de magába az hogy csak az izmodat növeled nem jót teszel magadnak hanem ártasz(nő az izom,nem nő a tüdő kapacitása nem tágulnak az erek és különböző problémák léphetnek fel)"


Na ez se igaz. Gondolod, hogy a szervezet építi az izomzatot, az érrendszert meg hagyja úgy, ahogy van? Az izomépítés mellett bizony erősíti mindazt, ami ehhez szükséges (a csontokat, például).


A kérdezőt meg azért fikázta le a leírásban lévő személy, mert talán irigykedett. De miért érdekel az ő véleménye?


"A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése vagy ezeknek kombinációja."

2012. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne megértenetek, hogy a sport nem azétr lesz sport, mert fárasztó, vagy mert izmos leszel tőle. Ennyi erővel a bútorcipelés, meg a tüzifa aprítás is sport lenne.


A sport lényege a megmérettetés, a versenyhelyzet, amikor fair körülmények között összehasonlítják a sportolók teljesítményét. Ilyen értelembe véve van egy testépítés nevű sport, de te nem vagy testépítő, vagy sportoló ha csak azért kondizol, hogy ragadjanak rád a strandon a csajok. EZ NEM SPORT, EZ REKREÁCIÓ.


Az, meg hogy teljes értékű sport-e... Hát erről annyit, hogy én bunyózom, és van erőnlét az edzéseken, de általában az sajátsúlyos, vagy az edzőtárs-súlyos gyakorlatokkal,de amikor lementem egy konditerembe, 10 gépből 8 kicsi volt, nem volt rajtuk elég súly (csak a p**atárogató gép volt kihívás :D) pl evezőn csak 100, meg ilyenek. 25 ig volt kézisúlyzó, az nekem kevés, egy nyakbólnyomásra alkalmatlan. mák, hogy van szerelhető, és sikerült összerakni egy 35 kilósat.


Valójában ezek nem olyan nagy súlyok, hiszen 80 kiló vagyok. az viszont gáz, hogy a "kondisok" 90%-a hozzá sem tudna ezekhez szagolni. pedig ők így edzenek, én meg egész mást csinálok, heti 5x.

2012. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

sport az,de semmiképp nem számítható teljes értékű testmozgásnak,mert az egyik legfontosabb képességet nem fejleszti,az állóképességet.

ha a súlyzók és erő világán belül ezt keresed,akkor érdemes lenne lemenned egy crossfit edzésre érdekességképpen.

ott minden edzésen versenyhelyzetben vagy a többiekkel és az idővel.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=IprifYL-G2o..

2012. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Diavolino44 ***** válasza:
100%

Ajánlom a 13 válaszoló utolsó mondatát újraolvasni még párszor.


Amúgy meg nem értem miről beszéltek, akkor a sakk sem sport, a női kispuskalövészet, vitorlázás vagy még sorolhatnám azokat a sportokat ahol nem az állóképességen van a hangsúly.

Amúgy meg igen komoly testépítőversenyek vannak. Ahol meg lehet mérettetni magunkat, ha valakinek ez a legfőbb vágya.

Valamint annak a válaszolónak üzenném aki lement a terembe úgymond alázni a testépítőket, hogy ez nagyon szép, hogy ilyen erős vagy. Csak ennek a sportnak nem az a célja!!! Ha 10kg kézisúlytól is tudok fejlődni lesz@rom a legnagyobbat. Kisebb súly, kisebb a sérülésveszély!! Ha meg az erő érdekel akkor összehozlak az erőemelő haverommal gyanítom kifog röhögni milyen kis súlyokkal dobálózol, mert náluk meg csak az erő számít!

2012. szept. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 zero lover válasza:

Addig nem számít kondizás sportnak amig nem kened be magad és mutogatod magad.Sport nem arról szól hogy elmész és erőlködsz 2 órát mondjuk kondi terembe azért hogy nyáron pár lánynak tetsszen a tested.


Hozzá teszem sakk is sportnak számít mivel sok gyakorlás kell hozzá és versenyszerűen viszik :)


És ezt nem csak így névtelenként mondom.6 éve úszok Ferencvárosnál.Sport a célokról szól és az nem egy sportszerű cél hogy lányok mit szólnak hozzád strandon.


UI:hozzáteszem minket havi 1-2x levisznek kondiba ,de egyik gépet se találom túl megterhelőnek.


És hidd el nekem sok más sporttól jobb lesz felső tested csak több idő kell viszont úszás például nem olyan hogy 3 hónapig nem úszok lemegy minden izom :)

2015. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zero lover válasza:
Hozzáteszem nem ítélem el kondiba járokat csak annyit mondok amig nem versenyszerűen üzzik addig nem sport.És ez tény bármelyik sport edzőt megkérdezheted :)
2015. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!