Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A ritmusérzék fejleszthető,...

A ritmusérzék fejleszthető, vagy ez egy adottság?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom hogy nincs ritmusérzékem. De nagyon durván. Abszolút semmi.

Nem tudok táncolni (már diszkó- és esküvőfóbiám van mert csak leégek a többiek előtt), egy dalt elénekelni, idegen nyelvek kiejtésével is bajom van, és most jött az újabb probléma: vezetni tanulok és az oktatóm azt mondta, kezdjek valamit a ritmusérzékemmel, mert teljesen nulla.


Most mit kéne tennem?


A ritmusérzék fejleszthető, vagy velünk született adottság? Hogyan gyakoroljam? Komolyan mondom, még a diszkóban sem tudom a zene ritmusára rázni magam, mert gőzöm sincs az egészről. Most meg ez a vezetés... nagyon nyomoréknak érzem magam. Van hozzám hasonló ember?



2012. szept. 23. 15:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Kihagytam: 25/N

Bár nem tudom fontos-e.

2012. szept. 23. 15:30
 2/4 anonim ***** válasza:

A ritmusrézék szerintem nagyon nehezen fejleszthető. Én korcsolyázom ahol nagy szükség van rá és hiába csinálom már 10 éve semmit nem fejlődött. Én nem ritmusra csinálom a programot hanem csak megtanulom, hogy ritmusra menjen. Szerintem azért ez is fejleszthető, pl egyik zenész barátom mondta, hogy zeneiskolába ha elmegyek, ott tudnak segíteni ezen (nem mentem el, mert se időm se kedvem nem volt).

Viszont fontos, hogy ne agyalj azon, hogy neked nincs ritmusérzéked, mert az csak ront a dolgon. Nekem sincs mégsem okoz gondot pl. nyelvtanulásban. Szerintem nálad sem kellene ennek gondnak lennie, csak kicsit túlizgulod a dolgot..

2012. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

persze,hogy fejleszthető.

hozzánk is lejött edzeni-boxolni-egy matematikusnak tanuló srác,de olyan mozgáskultúrával,hogy a saját lábaiban elesett.

persze a ritmusérzéke is inkább mínusz volt nem is nulla.

uh edzés elején meg végén 20-20percig ugrókötelznie kellett.

3 hónap belejött.

egy másik hasonló adottságokkal rendelkező srác,aki ehhez még volt vagy 2 méter is,ő meg 3 év alatt európa bajnok lett,pedig mondta nekünk az edző,hogy élete legreménytelenebb esetének tartotta.


szóval az ugrókötél a megoldás.

2012. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugrókötél? Hiszen nem is tudok ugrókötelezni, soha nem is ment. :(( Beleakadok egyszerűen. Gyerekkoromban se tudtam soha megtanulni. Pedig nagy volt a nyomás, kinevettek a többiek hogy nem megy. Otthon próbálkoztam mindig, de nem tudtam megtanulni. Ugyanígy a hullahopp karikázást sem. Nem jövök rá hogyan marad az fent a derekamon.
2012. szept. 23. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!