Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A görkori megfelel zsírégető...

A görkori megfelel zsírégető edzésnek, vagy ez kamu, felejtsem el?

Figyelt kérdés
Ha nem jó, mit ajánlotok helyette? (Lány vagyok, de ilyen pi.naedzéseken nem vagyok hajlandó részt venni, az ugrókötél sem a kedvencem, a futást meg inkább kardióként szeretem:) Spinningezni esetleg, de nem tudom, az kardió vagy zsírégető-e. Köszi a válaszokat előre is!

2012. okt. 21. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

sok itt a keveredés. A kardió edzés lehet aerob, illetve anaerob tartományban. Aerob tartományban a pulzus kb 140-nél alacsonyabb, ilyenkor több kalória ég el zsírból, de ha nem megy mellé diéta, akkor ez sem elég a fogyáshoz.

Anaerob edzésnél, amit a köznyelv kardiónak nevez (bár az előbb írtam, hogy az aerob is kardió, mivel szív- és érrendszeri edzés az is) a szénhidrátokat használod fel nagyobb arányban, de ez is alkalmas zsírégetésre, csak itt a több zsír, inkább edzés után ég el (after burn hatás), mivel az anyagcsere órákig fel lesz pörgetve.

Tehát mindkettő edzés alkalmas fogyáshoz.

Az hogy valami anaerob vagy aerob a pulzus dönti el, tehát a görkorit vagy bicajt és a kocogást is lehet mindkét tartományban végezni, ez intenzitástól és edzettségtől függ.

2012. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 21. 19:20
 3/5 aikiboxer ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a görkori Magyarországon nem alkalmas rendes edzésre, mivel az utak alkalmatlanok rá. Ahhoz, hogy rendesen tudj pörögni, olyan 20-30 km/h sebességgel kellene folyamatosan görkoriznod, az meg itthon lehetetlen. A Sportstrackeren látom, hogy a svájciak, németek iszonyatos távolságokat tudnak megtenni rettenetes gyorsan, nyilván náluk nem olyanok az utak, mint nálunk...
2012. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, borzalmas! Nem tudsz valami pályát esetleg?
2012. dec. 21. 23:29
 5/5 aikiboxer ***** válasza:
Ami pályáról én tudok, azok az agresszív görkorisoknak vannak kitalálva (félcső meg ilyenek), olyan pályát, amelyen nagy sebességgel lehetne korizni, nem tudok. Kéredzkedj be a Hungaroringre. :)))
2012. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!