Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy átlagos 20 éves fiú...

Egy átlagos 20 éves fiú mennyi fekvőtámaszt tud megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! jelenleg 42 szabályos megy még csak :/ fél hónapja kezdtem akkor még csak 20at tudtam. Még 1 kérdés, lehet mindennap végezni a fekvőtámaszos edzést?


köszi előre is :D



2012. nov. 27. 14:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
180cm/80kg vagyok
2012. nov. 27. 15:01
 2/17 anonim ***** válasza:
43%

Nem lehet megmondani. Sokmindentől függ.

A 42 nagyon kevés..


Mindennap nem érdemes mert regenerálódnod is kell.

2012. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

nem én pontoztalak 0%ra :D

írjatok még!

2012. nov. 28. 13:07
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Nemtudom miért 0% az első, mert 100%-ban igaz amit leírt. Objektíven, tehát még a "nekem más a véleményem" sem kifogás.


A 42 az átlaghoz képest kevés, a testsúlyodhoz képest viszont nem, mivel feltételezem hogy a súlytöbbletet inkább a zsír adja az izom helyett. Mindennap nem érdemes csinálni, 1-2 nap pihenő mindenképp kell.


Ne csak fekvőtámaszozz! Gondolom a célod nem csak a fekvőtámaszok számával való vagánykodás, hanem az erőnlét is. Érdemes lenne csinálnod húzódzkodásokat, lábemeléseket, guggolásokat, hidat... és a nyújtást se hanyagold.

2012. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

42 teljes, szabályos fekvőtámasz nagyon szép. Szerintem még gyorsan is csinálod, nem ér le a melled a földig, fél hónap alatt nem erősödhettél ennyit.

Lehet fekvőtámaszt sz.arul is csinálni. Karate edzésen, edzés végén csináltunk mi is 100 db izomrángást, csak az nem a (szabályos) fekvőtámasz nevű gyakorlat.

40-50 szabályos fekvőtámasz, főleg pihenés nélkül feltételez egy komoly és kitartó kar, mell erőt. Ha nem is erősportoló emberhez képest, de ó az átlag fiatalokhoz képest bőven jó lenne.

2012. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért írjátok hogy kevés az a 42 mivel nem az. Bár függ az embertől is aki csinálja. Egy testépítőnek aki évek óta edz bizony kevés a 42 nagyon, de egy embernek ki eddig max a cigarettát emelte a szájához igen is jó az a 42. főleg ha szabályos, lassan végzett fekvőről beszélünk. Emellett az sem mindegy hogy egy 120kg os elhízott ember csinálja azt, vagy egy vasággyal együtt 55kg os személy.



Amúgy se értem hogy miért fontos az átlag. Ha a teremben átlag 200Kg mal nyomnak fekve, akkor nem fogom én is 200kg mal gyötörni magamat, ha meg se tudok mozdulni alatta. Átlaggal 1 dolgot lehet tenni, feldughatja az magának aki kitalálta. A súlyokat az emberhez mérten kell válogatni és nem egy átlagot követni.

2012. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Persze, ha egy teljesen edzetlen, életében nem sportolt emberről beszélünk, akkor jó a 42. De szerintem az átlag fiatal azért nem ilyen.
2012. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor az átlag fiatal nagyon edzetlen, mert 20-30 szabályos, lassú fekvőtámasznál nem nyom többet.
2012. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
már 45öt is képes vagyok kicsikarni:D szabályosat, szabálytalanból megy hetvennél több is.
2012. dec. 3. 00:10
 10/17 anonim ***** válasza:
Táplálkozásharcmuves: mondjuk ebben is lehet igazság, a kortársaim általában többet alkoholizálnak, mint sportolnak...
2012. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!