Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy átlagos 20 éves fiú...

Egy átlagos 20 éves fiú mennyi fekvőtámaszt tud megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! jelenleg 42 szabályos megy még csak :/ fél hónapja kezdtem akkor még csak 20at tudtam. Még 1 kérdés, lehet mindennap végezni a fekvőtámaszos edzést?


köszi előre is :D



2012. nov. 27. 14:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Meg magamból is kiindulva..

Bár én mostanában tényleg mell-föld érintkezős, kellemesen fájdalmas fekvőtámaszokban gondolkodom.. :)

2012. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem ide tartozik, de ha valaki erősíteni akar otthon, akkor szerintem bőven jó ha 40-50 megy. Változtatni kell rajta. Mondjuk a felkar legyen a testhez szorítva, vagy érjenek össze a hüvelykujjak, ha már ebből is annyi megy, akkor egyik kezünket feltehetjük 3 féltéglára, a másikra helyezve a súlyt... nem kell rögtön egykezes fekvőtámasz, de a simán egy idő után túl kell lépni, ha a fekvőtámaszok számával való vagánykodás mellett az erő növelése is a cél.


Ez csak a személyes tapasztalatom. Egy ideje nincs lehetőségem eljárni a konditerembe, otthon edzek, egyenlőre még pénzhiány miatt súlyok nélkül.

2012. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Teljesen atombrutál nehezítések vannak saját súlyos edzésre.

1-2 ujjon 1-kezes fekvőtámasz?

1 kézen kézállásban karhajlítás, na de nem tenyéren csak ujjpárnákon... :D

Nem tudok ilyeneket nem azért írtam.

2012. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
55 nél járok :D
2012. dec. 14. 15:26
 15/17 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe-húzódzkodás,guggolás,lábemelés,hid.
2013. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nem tudom milyen az átlag de én 15 éves létemre csinálok 60-at. Az átlaggal csak az a baj, hogy a facebook előtt görnyedő egyész éjszaka hányó partiállatok is az átlagba tartoznak...
2015. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéssel és a válaszokkal pedig csak az a baj, hogy felesleges 42 meg 60 fekvőtámaszt megcsinálni. Egyedül az állóképességedet fejleszted már vele egy idő után. Egy 180cm 85kg-s 10%-os testzsírszázalékos kigyúrt ember elkezdene fekvőtámaszozni biztos vagyok benne, hogy ha meg is döntené a kérdező rekordjait, akkor is csak picivel. Egyszerűen az izomzata nincs hozzászokva egy ilyen mozdulatsorhoz, ennyi időn keresztül, így lebannol. De ebben nincs semmi meglepő. Nem attól leszel izmosabb, meg keményebb ember, hogy 70 fekvőt megcsinálsz. Nem mondom, dícsérendő, de itt néhány ember úgy állítja be, mintha az alap lenne a 100 fekvőtámasz. Alapból, beszéljünk szabályos, normál tempóban végzett, koordinált fekvőtámaszról, amiben az orrod a földet érinti. Ha ebből valaki megtud csinálni 30-40 környékén az nagyon jó, de már a 25 is. Az átlagot meg azért nehéz belőni mert a kövérek lehet egy szabályos fekvőt is alig tudnak megcsinálni. Szerintem aki megcsinál 10-et az a súlyához képest átlagosan erős.
2017. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!