Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gerincferdüléssel vagy egy...

A gerincferdüléssel vagy egy gerincproblémákkal küzdőknek a súlyzós edzés ront a helyzetén. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 02:12
 1/7 A kérdező kommentje:
jaj az előbb valamit benéztem, az egy helyett a más szó jobban illene a mondatba.hát későre jár már..
2009. aug. 19. 02:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj én 15 éves vagyok, gerincferdülésem sokat de sokat javult mióta sulyzós edzést csinálok ÉSSZEL!! Szóval az nem igaz amit leirtál.. Ha ésszel és nem állatkodva csinálják akkor javithat a helyzeten.
2009. aug. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi,tehát ha szabályosan hajtom végre a gyakorlatokat akkor nem lesz belőle baj?
2009. aug. 19. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mióta súlyzózok sokat javult (már nem is látszik szinte) de ez attól is lehet, hogy mindig egyenesen tarottam magam vagy épp oylan természetellenes tartásban, hogy visszafelé ferdüljön! Plusz súlyzózás közben pihanésnak lehet csinálni néhány gerinckímélő gyakorlatot, jó érzés utána és mintha tényleg egyenesebb lennél, ha neked sincs nagy gond vele (nem túl ferde) akkor mozgasd vissza a helyére :D
2009. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is eleinte ferde volt meg ropogott de már kezd rendbe jönni.
2009. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem keress meg egy gyógytornászt. fog tudni tanácsot adni ahhoz, hogy hogyan súlyzózz, és megtanít pár gyakorlatot amivel a gerincferdülésedet karbantarthatod/javíthatod.


Nyilván függ attól hogy milyen gerincferdülésed van.

Valószínű a megfelelő nyújtó gyakorlatokkal kiegészítve jót tesz.

2009. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ÉSSZEL kell csinálni, javíthatsz is, de ronthatsz is a helyzeteden!


A gerinc mellett végig húzódó hátizmok megerősítésével SOKAT JAVÍTHATSZ magadon! Az izmok sok terhelést vesznek le a gerincoszlopról, így gyakran megáll a további deformáció!

2009. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!