Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futás után 2 nappal levő...

Ha futás után 2 nappal levő edzésemet nem tudom megcsinálni, mert annyira fáj a sípcsontom, akkor azért mert dagatd vagyok, v. mert még nem szokott hozzá?

Figyelt kérdés

szombaton futotam 5-6 km-t (2 szoktam) kb 3 hete futok 3-4 naponta most pedig nemtudtam ugrálokötelezni, mert nagyon fájt a sípcsontom miért van ez?

és mivel tudnám enyhiteni a fájdalamat vagy mikor fog elmulni?

17 F 185cm/84 kg



2012. dec. 24. 17:05
 1/10 SSanchez ***** válasza:
Nem azért mert dagadt vagy, valószínűleg nem is a sípcsontod fáj, mert futásnál nem hiszem, hogy olyan történt a csonttal, lehet, hogy csak túledzésről van szó, pihentetni kellene és 1-2 nap után elmúlik, ha továbbra is fájni fog nézesd meg dokival, ő biztosabbat tudna mondani.
2012. dec. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ok kösz, már volt ilyen 3 hónapja és el is ment a kedvem az egésztöl akkor 4 napig fájt :(
2012. dec. 24. 22:20
 3/10 anonim ***** válasza:

azért fáj és gyulladt be,mert gyenge az alsó lábszárad izomzata.

futásnál kocogásnál meg alap,hogy csak jól felkészült izomzattal érdemes elkezdeni.

a fegyenc 2ben részletesen leírják,hogyan végezz alsó lábszár,vádli erősítést.

amíg fel nem készítetted a tested,addig ne végezz ugrálós edzést.

2012. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"futásnál kocogásnál meg alap,hogy csak jól felkészült izomzattal érdemes elkezdeni. "

WTF? Kocogást csak jól felkészült izomzattal lehet ELKEZDENI??? ez azért elég kemény. :-D


Nyilán az a baj, hogy az izmaid nem elég edzettek. Ez van. Amíg a fájdalom tart kíméljed. Fuss kevesebbet, lassabban, és figyelj a helyes tartásra, technikára. Max. 2 hét alatt elmúlik. Amikor elkezdtem nekem is volt ilyen. Nagyon gyakori, szerencsére teljesen ártalmatan kezdő futóbetegség. Türelem, pihenés.

2012. dec. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bumbi02 ***** válasza:
Ha a sípcsontod fájt, akkor lehetséges hogy lúdtalpad van, és nem hordasz talpbetétet. Ugyanígy jártam én is, a vége fele már 1 óra foci után 2 napig fájt a sípcsontom, elmentem dokihoz,közölte hogy talpbetétet neki.
2012. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SSanchez ***** válasza:

[link]


Tessék, egy kis olvasni való, hasznos:)

2012. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

minden cimpőmbe amelyikben sportolok van talp betét

, igen lehet hogy azért van mert most aszfalton is futotam és utolsó köszi az " olvasni valót" egyre jobb lett a végére "de súlyos esetben akár bénulást is okozhat" :DD

2012. dec. 25. 14:28
 8/10 SSanchez ***** válasza:
én nem olvastam végig:)
2012. dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Futócipőbe soha nem teszünk talpbetétet. Sőt! Szigorúan tilos! Ezer f.cipőből választhatsz, felesleges betéteket használnod, hisz akkor már az adott f.cipő nem tölti be a helyes funkcióját. Valószínűsíthető, hogy a sípcsont fájdalmadhoz, többek között ez is hozzájárul. Szerintem "döncike" válasza hasznos, fogadd meg. Láttam én már 120 kg-os embert is rendszeresen futni. Ha fáj,akkor pihentesd, de miután leírtad, viszonylag keveset futsz-jó, tudom, mihez képest- szóval, beiktathatnál lassúbb, de ugyanakkor lendületes szakaszokat, majd sprintelgethetnél is egy-egy szakaszt. Jó a futástechnikád? Nem ironizálok, csak lehet jobban használod a lábad. A karmunkádra próbálj jobban figyelni, bár az úgy is adja magát, de a törzsed sosem szabad "forgatnod".

Kívánok Neked fájdalom- és sérülésmentes futást!

Üdv.: Rea

2012. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. dec. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!