Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik edzes lenne nekem idealis?

Melyik edzes lenne nekem idealis?

Figyelt kérdés

Tanultam itthon apumtol judo-t(sokat judozott),jartam par honapot onvedelmi edzesekre,ahol a kulonbozo fogasokat,technikakat megmutattak,de mentunk is tovabb,nem maradtak meg,ha nem gyakoroltam itthon sokat,de sokszor mar arra elfelejtettem,amire hazaertem.Nem tanitottak olyan pontosan,hibatlanul.Ennek az edzesnek volt egy olyan resze is,amikor kettossevel vedofelszerelesben 'verekedtunk'.Itt szabadott utni,rugni is,de nem tanitott meg az edzo helyesen utni,rugni. Itt csak uttuk egymast,ahol ertuk,de ezzel nem fejlodtem.Az edzo mindig a penzt hajtogatta stb.Rajottem,hogy ez az egesz edzes egy kamu,es csak a penzre megy ki.

Ezek utan elkezdtem shotokan karatezni,ahol mar mindent precizen tanulunk es sokat gyakoroljuk.

Itt nincs full contact,kontrollal kell edzeni es versenyezni is.

Ez az edzes is elegge elgyengult,konnyebb,lazabb edzesek vannak,kimarad a kumite,az edzesnek a harcolasi resze stb.


Az egyik szemem elegge rossz,5-6 dioptrias szemuveg kell,tudom,hogy kuzdospotnal ez hatrany.(pl nem lehet versenyezni stb.)

Minel jobban szeretnek fejlodni,ezert kerem a segitsegeteket,hogy hova jarjak el a kovetkezo edzesek kozul ezzel a tudassal.Ilyen edzesek vannak a varosomban.


aikido

box

k1

thai box

birkozas

onvedelem

kendo

karate.


Elore is koszonom a valaszokat!



2012. dec. 25. 21:14
1 2
 1/12 rostas martin ***** válasza:
19%

hat nem tudom az aikido magyarorszgon eleg ratyi mert keves a jo edzo

a thaibox,k1,box nem neked valo kapsz egy utest a szemed alla es az neked nem

lenne tul jo

a karate szinten olyan mint az aikido

onvedelem vagy ha kulfoldon laksz aikido

2012. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

onvedelemrol irtam,az kilove.


Erdelyben lakom.Aikido-t dicserik.

Meggondolom,azert koszi.

Tovabbra is varom a valaszokat!

2012. dec. 26. 13:52
 3/12 A kérdező kommentje:

Tehat ezek kozul:


aikido

box

k1

thai box

birkozas

(onvedelem)

kendo

sh. karate

taekwondo

2012. dec. 26. 19:22
 4/12 rostas martin ***** válasza:
aikido k1
2012. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszett az írásod, látszik hogy komolyan gondolod amit csinálnál, és nem elégszel meg egyszerű, tömegeket elámító pénzlehúzó edzésekkel.


Magyarországi edzéseket ismerem, de nagyjából átültethetők Erdélyre is.


Az ökölvívás mindig nyerő, mert jó ütőkészséget és mozgást ad. Mindig lesz egy hátránya, hogy küzdősport, ezért sportszerű. Te az írásod alapján komolynak tűnsz, egy komoly ember pedig el tud vonatkoztatni a szabályoktól, tehát ha Te lejárnál ökölvívásra, tudnád kizárólag a kéztechnikát tanulni, gyakorolni.


Ökölvívás mellett szoktuk a birkózást ajánlani, mert ez igen komoly erőt ad, és felkészít arra, ha le akarnak rántani földre - illetve te leszel képes ilyenre. Ez is csak sport, de nagyon komoly képességeket fejleszt.


Thai box, onvedelem, k1 nálam nem játszanak, olyan küzdősportok (szabályrendszerek) vagy önvédelmi rendszerek, amik általában szórakozáson kívül semmire sem jók. Nem fejlesztenek igazán.


Harcművészetek. Ezek ha igazi edzőt találsz, akkor hatékonyabbak mint a birkózás, ökölvívás, érthető miért. A probléma csak az, hogy nem szokás igazi harcművészeteket civileknek tanítani.

DE vannak jó, használható edzések, és nézzük csak őket:

Ökölvívás mellett egy közepesen jól tartott Aikido edzés is tanít olyan dolgokat, amiknek komoly hasznát veheted, ökölvívás küzdelmei alatt gyakorolhatod (elmozgások, elvezetések). Egyébként az Aikido a legmagasabb szintű harcművészetek közé tartozik, sok mindent el kell sajátítani benne, egyik 'lecke' sem könnyű, ezért időigényes. Mégis aki ért hozzá, kitanulja, az félelmetes erőre, képességekre tesz szert.


A karate ennek a kiegészítő ellentéte, úgy mondanám mint Yin-nek a Yang. Az aikido lágy, hatékony, brutális, a karate kemény, hatékony, brutális.

Az egyik egy alkalmazkodó, minden ellened felvonultatott erőt megszelídítő - és domináló rendszer, a másik egy rögtön uralomra törő, kemény és csontot csonttal törő irányzat. Én több finomságot, több racionalitást látok a lágy stílusokban (mint az aikido) mivel meggyőződésem, hogy egy késsel a legerősebb karatés sem maradhat szemben, alkalmazkodni kell ugyan úgy pusztakezes harcosokhoz, mint késelőkhöz, bottal vagy egyéb fegyverrel felszerelt emberekhez, s nem lehet minden támadást alkarral hárítani, mert előbb-utóbb eltörik a csontunk. Tehát részemről ez vonatkozik a komoly karatéra, a verseny karate marad a thaibox szintjén. Versenyről szól s nem többről.


A kendo-t nem tudom hogyan hasznosíthatnád. Ha bottal jársz akkor az lehet veszélyes fegyver a kezedben, de inkább ököllel, kézzel, lábbal tanulj meg bánni, majd gyakorolsz fegyverekkel is..

2012. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszod,nagyon hasznos volt.

En csak azt nem ertem,hogy miert vagy 30%-os :))


A sima box edzesekrol itt is csak jot hallok,raadasul elmentem egy edzesre es nagyon tetszett.Lattam,hogy komolyan veszik,jo az edzo,jo a kondijuk(eleg megerolteto edzeseket tartanak)...


Azt gondolom,hogy folytatom a judo-t itthon es mellette elkezdem az okolvivast komolyan.Szerintem igy fogok a legjobban fejlodni,mivel szerintem itt nalunk komoly edzes Aikido es Box van.

2012. dec. 28. 11:55
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Sokat ki lehet hozni a Judo-ból, mielőtt agyon szabályozott olimpiai sportág lett, egy Kano nevű japán a Jujutsuból alakította ki. Jól lehet ám azt használni, ha mellette megtanulsz ütni.


30% - a táplálkozástudomány és az edzéselmélet, sporttudomány iszonyatosan dogmatikus rendszerek. Valaki azt írja, hogy a Föld nem lapos, és hogy a Zumbától senki sem lesz karcsú, nem fog lefogyni? Már le is van pontozva.

2012. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Olvasgattam,hogy melyik a jobb onvedelem teren: a karate vagy a box,de azt szurtem le,hogy amit itt tanitanak sh.karatet annal jobb a box.
2013. jan. 4. 20:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazi shotokan mester ütőtávon kívülről szétb@szná egy boxoló alkarját.


Kár, hogy Magyarországon gyakorlatilag nincs ilyen karatés. Na jó, persze hogy van 1-2, de a boxolók ügyesebbek a sportkaratésoknál, általában. Amíg egy karatés nem tudja körbemozogni a boxolót és seggbe rúgni, nincs feledzve rendesen az ökle, alkarja addig.. menjen pontokat ütni light kontakt, érintkezés nélküli versenyekre, aztán kapjon nyalókát ha ügyes volt.


A jó karatésoknak viszont tisztelet, legyenek többen!

2013. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ertem.Eleg konnyed,lightos edzeseket tartanak itt,az elso reszet el floorballozzuk vagy focizzuk az edzesnek,a masodik feleben kicsit gyakoroljuk a rugasokat,uteseket(persze a levegot uti mindenki maga elott) es utana katazunk.

Van,hogy tobbet gyakoroljuk ezeket,megbeszelunk 1-2 temat,tehat kicsi elmeletet is tanulunk es vege is.

2013. jan. 4. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!