Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sima BOX szerintetek jó...

A sima BOX szerintetek jó utcai verekedésekhez?

Figyelt kérdés

Vagy ti mit ajánlanátok?


Tanulni akarok egy kis alapfokú technikát, mert hiába nem vagyok kisgyerek(180cm/85kg) de nincsen technikám! Igy komolyabban nem is verekedtem még, csak még régen a suliba de az nem volt olyan kegyetlen :)

És nem tudom igy mit tudok igazából, és igy olyan nagy önbizalmam sincs ezen a téren


Azért gondoltam a box-ra mert szerintem könnyebben megtanulható mozgás mint a thai box meg ezek


2013. jan. 1. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jó a box,de majd ha élesbe megy a dolog meglátod hogy megváltozik minden
2013. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha megakarod védeni magad utcán akkor krav maga . Box az jó de nem önvédelemre,pl megtanulsz szép-szabályos egyenes ütést, felütést, horgokat stb de mást nem.. HA ringbe akarsz verekedni meg ilyen mérkőzéseken akkor box ha önvédelem akkor krav maga."de az nem volt olyan kegyetlen :)" Hát majd az utca kegyetlen lesz. Ne az iskolai verekedéseket hasonlítsd ide, az ilyen csapkodós-kapkodós. :D De előttem szólónak igaza van nem minden úgy van az utcán mint a tatamin vagy a ring.-ben.
2013. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

igen,az egyik legjobb.

amellett hogy megtanulsz rendesen és hatásosan ütni,védekezésben is az egyik legjobb,mert egy jó ökölvívót nehéz eltalálni.

védekezésileg az egyik legjobb ks.

és rosszul gondolod a tb-ot könnyebb megtanulni,mert a mozgáskultúrája egyszerűbb.

és ökölvívó edzéseken rengeteg a sparring,ezért nem lesz majd meglepő és nem zökkensz ki,ha telibevernek az utcán.

átmegy rajtad az ütés és ott folytatod,ahol abbahagytad.

2013. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aikiboxer ***** válasza:

Igen de azt rosszul gondolod, hogy a boksz könnyebben tanulható "mint a thai box meg ezek".


A teniszben is csak három technika van, mégsem lesz mindenkiből Venus Williams.


Az alapfokú használhatósághoz 2-3 év, egy versenyző teljes kiképzéséhez kb 5 év szükséges. És (ahogy írták) utcai önvédelemhez nem árt kiegészíteni valamivel.

2013. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utcai önvédelemre gázspray, gázpisztoly, sokkoló, esetleg vipera való, hiába vagy Rocky Balboa.
2013. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 aikiboxer ***** válasza:

Kérdező, itt a válasz a kérdésedre.


[link]

2013. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Utcai önvédelemre gázspray, gázpisztoly, sokkoló, esetleg vipera való, hiába vagy Rocky Balboa."


Érdekes a meglátásod.


Gázspray-velha nem vagy elég gyors előtte szájba ba*nak utána meg ki tudja mit vagy elmennek, gázpisztoly is-is,sokkolóval szintén ez a helyzet ha gyorsabb az ellenfél és erősebb akkor kiveszi a kezedből,viperát meg ha nem tudod használni saját viperáddal fognak agyon verni.. Semmilyen küzdősportolónak, és önvédelemben jártas embernek nincs garancia a testi éppségére és a "háború" megnyerésére de nagyobb az esélye mint egy képzetlen ember, és általában aki beléd köt, és ki kezd veled direkt annak nincs nagyon, meg ha késsel jön akkor főleg nincs.. Legjobb ha tanul az ember valamilyen önvédelmet ha akar. És nem eszközökkel felszerelni magát.

2013. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21:52: Ezért mondják azt,hogy senkinek nincs full garancia,akármilyen harci stílusban jártas az ember de nyílván a boxolónak kés ellen amúgy sem. Ezért mondják box nem a legjobb az "utcai"önvédelemre.De sajnálom a boxolót vannak ilyen patkányok akik direkt belekötnek a másikba és egyből rántják a késüket és ha szerencséjük van sikerül is..
2013. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 aikiboxer ***** válasza:
Egy gázspray és főleg egy forgótáras gázpisztoly azért egy harcművésznek is jól jöhet. Persze zárt térben, 40 késes "ember" ellen a gépkarabély, lángszóró az alapfelszerelés.
2013. jan. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!