Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sima BOX szerintetek jó...

A sima BOX szerintetek jó utcai verekedésekhez?

Figyelt kérdés

Vagy ti mit ajánlanátok?


Tanulni akarok egy kis alapfokú technikát, mert hiába nem vagyok kisgyerek(180cm/85kg) de nincsen technikám! Igy komolyabban nem is verekedtem még, csak még régen a suliba de az nem volt olyan kegyetlen :)

És nem tudom igy mit tudok igazából, és igy olyan nagy önbizalmam sincs ezen a téren


Azért gondoltam a box-ra mert szerintem könnyebben megtanulható mozgás mint a thai box meg ezek


2013. jan. 1. 21:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a baj, hogy ha megtámadnak, te vagy lépéshátrányban. Ha kétes helyen vagy, csak gyakorlottság kérdése, hogy mennyi idő alatt tudod kirántani a zsebedből a paprikasprét. Szerintem pont ugyanannyi, mint amíg kigondolod, hogy fogod kicsavarni a kezét, kigáncsolni stb.

De ha van lehetőség, akkor a futást kell választani.

Önvédelmi technikák, harcművészetek szerintem csak annyiban jók, hogy edzésekre jársz, a c-minősítésű embereknél jobb a fizikumod, ahhoz, hogy magával a sporttal győzz, sok-sok évet kell gyakorolni.

2013. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!