Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyárra leadhatok így 10-11...

Nyárra leadhatok így 10-11 kg-t? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni és kúrák meg rinya helyett sportra gondoltam.

153 cm vagyok, 55-56 kg. 45 kg szeretnék lenni nyárra. Tehát van egy kis fölöslegem, ami igazából nem annyira feltűnő (nem vagyok vágnivaló hízó), mert arányos a testalkatom. De mégis zavar. Főleg a combomat és a fenekemet szeretném formálni, feszesíteni. (Nagy és nincs szép alakja) Nem vagyok időmilliomos, de szeretnék sportra időt szakítani. Szexi akarok lenni, és a fizikumomon is van mit fejleszteni. Egy héten 3x járnék el futni 1-1 órára. Sajnos nagyon be vagyok táblázva így csak 3 egymást követő napot tudtam kijelölni. Ez befolyásol valamit? Emellett napi 1 órát sétálok és alkalmanként kondizok.

Bocsi a hosszú szövegért. A javaslatokat, tanácsokat előre is köszi:)



2013. jan. 8. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a formálás az izomnövelés lenne, mert az izmok adják a formát jó esetben.:)

viszont:Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Tehát diétával és kocgással le tudsz adni heti 0,5-1 kilót, de izmosodásra ne számíts közben.

2013. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Futás mellett bringáznék, mert a futás nem mozgatja meg a farizmokat és nem lesz szép kerek feneked. Nem a legideálisabb a 3 egymás utáni nap, de ha nem tudod semmiképp sem máshogy megoldani, akkor nincs mit tenni. Első dolgod legyen egy diétás étrend összeállítása. Hiába mozogsz, ha mekiben kajálsz meg csülköt eszel. A fogyás is kb 70%-ban a kaján múlik, és csak 30%-ban a mozgáson.
2013. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem járok mekibe:) köszi a tanácsokat. akkor először le szeretném adni a fölösleget és aztán formálni. az étrendemet hogyan alakítsam?
2013. jan. 8. 16:36
 4/8 A kérdező kommentje:
*leadni
2013. jan. 8. 16:38
 5/8 Dogmatix91 ***** válasza:
2013. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 poiu ***** válasza:
Febr-máj, 4 x 4 = 12 hét alatt ez leadható. Koncentrálj a fogyásra úgy, hogy lehetőleg ne veszítsél izmot. Szerintem jóma terved, kivéve az alkalmankénti kondizást. Napi 15 perccel is csodákat érhetsz el, ha okosan csinálod.
2013. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Fogyáskor a genetikádba kódolt sorrendben illetve arányban távozik a zsír. Jelentősen nem lehet befolyásolni honnan fogyj. Nekem zsírégetésre a 145-ös pulzusszámot tartani tudó bármilyen sporttevékenység vállt be kb.:1 óra időtartamban(kerékpár).Étkezni tápanyagban gazdag,de kalóriában szegény ételt ajánlanék.

Ha 145 fölötti pulzussal edzel,ilyen a futás akkor jelentősen fogy a szénhidrát,azt azért pótolni kell,de módjával.Jelentősebb zsírbontásnál megjelenik egy jellegzetes szag,hasonlít a cukorbetegségnél is tapasztalható aceton szerű szagra.Főleg télen érezhető amikor a ruha jobban visszatartja.

A legfőbb egyenlet amely megmutatja az összes súly- és evés probléma mibenlétét:Bevitt kalória - elhasznált kalória=(pozitív szám esetén hízás,negatív szám esetén fogyás)

2013. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat:D mentek a zöld kezek
2013. jan. 31. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!