Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen étrendkiegészítőt...

Koncsik kérdése:

Milyen étrendkiegészítőt válasszak? Részletek lent!

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és kb 60Kg, otthon 1 éve végzek edézseket saját testsúllyal és súlyzókkal is. A héten elkezdtem kondi terembe járni ( heti 3 alkalom lesz ), és szeretnék tömeget növelni. Több helyen is utána érdeklődtem , hogy milyen étrendkiegésztítőket kellene választanom , ami leginkább hatásos lenne számomra , de egészen eltérő válaszokat kaptam. Volt aki a Jumbo professionalját ajánlotta kreatin nélkül, volt aki pedig a BiotechUSA Nitro Gain Goldját javasolta valamiféle kreatin használatával.Egy hozzáértő véleményét szeretném kikérni , hogy mit vásároljak. Az ár nem akadály , csúcsminőséget szeretnék.

2012. dec. 2. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az ár nem akadály, akkor össze tudsz rakni egy csoda étrendet, amihez bőven elég csak egy edzés utáni fehérje. Az hogy áll?
2012. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Itt sem fogsz azonos válaszokat kapni. Én azt mondom, semmilyen étrendkiegészítőt ne fogyassz! Ha majd néhány év múlva versenyekre jársz, és olyan mennyiségű tápanyagra lesz szükséged, amit természetes élelmiszerekkel nem tudsz biztosítani, de még mindig fejlődni szeretnél, akkor lehet gondolkozni az ilyen-olyan turmixokon.
2012. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A csoda étrend idő miatt nem megy sajnos. Azzal pedig , hogy ha szednék valamit szerintem hátrányt nem szenvednék.
2012. dec. 2. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]



Szerintem olyan tömegnövelőt vegyél amiben a fehérjetartalom több, mint 30%. Több ilyen is van, pl.: Pro nutrition gfx8, Volumass35, Jumbo prof., dymatize hi protein gainer, Vip body deluxe all in one 2.0, Isomass extreme gainer. Gaspari real mass, BSN true mass, stb..


De még inkább vegyél egy jó tejsavóproteint és ahhoz tegyél edzés után 40-50g gyors szénhidrátot, pl dextrózt, vitargo-t, supercarb fast-ot, stb.

Így reggel a zabpehelyhez is tisztán (gyors ch nélkül) tudod tenni a proteint a zabpehelyhez, illetve bármikor napközben összetett szénhidrát menjen a proteinhez. Tömegnövelőt, illetve gyors szénhidrátot csak edzés után kellene alkalmazni, mivel csak itt van célja és értelme a cukrok bevitelének. máskor nem kellene csesztetni az inzulinrendszert.

2012. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kajád nem tudom hogy áll, ha sz*arul akkor tedd rendbe, mert attól hogy tápkieget szedsz de mellette anyu kosztjád eszed akkor nem sokkal vagy előrébb.


Táplálékkiegészítőnek én a 100% Whey Proteint használom + dextrózt(csak edzés után), igazából ez is teljesen oké, de ha a pénz tényleg nem akadály akkor dextróz helyett lehet vitargot, na meg még egysmást, amikhez nem értek olyan szinten hogy tanácsokat adjak:)

2012. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: 15 évesen nincs rá lehetőségem, hogy magamra főzzek, suli és edzés mellett, amennyire tudok figyelek rá , de étrendet nem tudok tartani.
2012. dec. 3. 16:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor ne is várj nagy eredményt.

Amúgy maga a főzés,sütés kb max negyedórás folyamat, ha csirke+rizsből oldod meg, a kaját meg tudod vinni magaddal suliba, edzésre.

2012. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!