Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » BCAA TST, Whey Fusion -t...

Anonimgirl21 kérdése:

BCAA TST, Whey Fusion -t rendeltem, melyiket mikor szedjem és jók- e ezek, ha én 51 kg vagyok 168cm?

Figyelt kérdés

Az edzésem az ilyen lesz:Bemelegítés: 10 perc kardió (futógép, taposó, fekvő kerékpár stb.) gépen, majd minden izom nyújtása! Fontos, mert előkészíted az ízületeket a mozgásra.

Has:

• felülés hajlított térddel 3x40

• térdfelhúzás vízszintes padon ülve 3x20

Mély hátizmok:

• törzshajlítás jobb, ill. bal lábhoz 3x30

Hát:

• lehúzás mellkashoz széles fogással 3x10

Váll:

• állig húzás egykezes súlyzóval 3x10

Mellkas:

• fekve nyomás rúddal 3x10

• fekvőtámasz a talajon 3x10

Tricepsz:

• kétkezes tricepszgyakorlat kézi súlyzóval 3x10

Bicepsz:

• karhajlítás falnak támaszkodva rúddal 3x10

Combok:

• kitörés rúddal 3x10 ismétlés mindkét lábra

• combközelítés gépen 3x20

• combtávolítás gépen 3x10

A gyakorlatokhoz olyan súlyt válassz, amivel kényelmesen tudsz dolgozni, az utolsó ismétlést érezheted nehéznek.



MÉG A SZEREK NEM JÖTTEK MEG és az edzéstervet netről szedtem. Bármilyen véleményt elfogadok .



2013. jan. 27. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyújtani nem kell, csak edzés után, elég lesz a bemelegítés.

Vállnál én lecserélném az ízületgyilkos állighúzást és menne vagy vállból nyomás egykezessel vagy oldalemelés. Ezt váltogatnám edzésenként.

Combra mehetne néha guggolás is, mellre pedig tárogatás.

Hátnál egykezes vagy kétkezes evezés is jó.


Szerek? Ne nevezzük már így, ezek nem koxok! vagyis tudod milyen szer kell? Élelmi-szer.:)


Edzés előtt BCAA, edzés után tejsavóprotein+BCAA mehetne.

Rá 40 percre pedig szilárd kaja, pl csirke-rizs-zöldség. Ha diétán vagy, akkor csak csirke-zöldség. Este pedig lefekvés előtt sovány túró.

2013. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háááát... nem igazán tetszik ez az edzésterv nekem. Elég ergya.

Aránytalanok a felosztások, olyan tipikus női. Combra rögtön 3 gyakorlat, amiből kettő a teljesen haszontalan lábnyitogatás és -csukogatás. Guggolás/lábtolás alap. Vádli sem ártana. Hátra nagyon kevésnek tartom, ott van a gerinc, az felelős a tartásért, és a mai ülő életmód nagyon nem tesz neki jót, tehát úgy amblokk mindenkinek szüksége lenne hátedzésre, hogy a gerinc körüli izmokat megerősítsük. Alsóhátra a törzshajlítás nem tudom mennyire jó, én a hiperhajlításra esküszöm. Kéne evezés is, nem csak lehúzás. Vállra az állig húzás kuka, egyrészt mert rossz, másrészt mert elvileg bedolgozik a csuklya, amit a lányok nagyon nem szeretnek :D Ez az egyetlen izomcsoport, amit elnézek, ha nincs meggyúrva :D Ehelyett mehetne egy vállkör (ezt most találtam ki), a váll mind a négy oldalát megedző sorozat: oldalemelés, előreemelés, vállból nyomás és döntött oldalemelés. Karra is beférne szerintem még egy gyakorlat (azaz bicepszre és tricepszre). Mellre pedig a tárogatást szokták lányoknak is ajánlani.


Tápkiegekből meg ahogy látom sikerült indokolatlanul drágát választani :D De örülök, hogy jól megy.


Mi a cél?

2013. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Peak BCAA TST, és a Whey Fusion kiváló, profi termékek. Ez TÉNY!. Az is tény, hogy magyar bérekhez képest nagyon drágák. Amennyiben HiTEc Whey C6-ot vettél volna, eleve ugyan azt az összeállítású proteint ennéd, mint a Whey Fusion, csak megtakarítottál volna kb. durván 4.000Ft-ot.

[link]



BCAA esetében is, pár ezer a zsebedben maradt volna, és ugyan azt a profi minőséget kapod.

[link]


[link]

2013. jan. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdemes éhgyomorra, bő folyadékkal használni, fehérjében gazdag, szilárd étkezéssel együtt. Edzés előtt célszerű fél órával a BCAA-kat gyors felszívódású whey proteinnel (még jobb megoldás hidrolizátummal) együtt használni, hogy a vérben a pozitív amino mérleget elérd, (biztosítsad szervezetednek). Az ideális megoldás edzés előtt/közben/után használni. Az 1 adagra mért BCAA mennyiség egyén függő, ez edzés intenzitástól, az izomzattól függ.
2013. jan. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK
2013. jan. 31. 17:18
 6/7 zöldségnyúllal válasza:
Ne hallgass arra aki marhaságnak tartja a nyújtást az edzés elején. A nyújtás konkrétan a bemelegítés része, csak ne statikus, hanem.dinamikus
2016. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zöldségnyúllal válasza:
Ne hagyd, hogy lebeszéljenek a nyújtásról, hisz az a bemelegítés szerves része! Nyújtás, keringésfokozás, nyújtás, keringésfokozás, majd sportágspecifikus bemelegítés. Annyi a lényeg, hogy a nyújtás dinamikus (és persze ne túl nagy intenzitású) legyen
2016. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!