Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki, melyik típusú edzés...

Ki, melyik típusú edzés mellett van? Külső súlyok segítségével való (kondis) edzés, vagy pedig saját testtömeggel való edzés?

Figyelt kérdés
A kérdés célja, hogy miért jobb (egyesek szerint) a kondis-féle gyúrás, mint a fegyencedzés. Én arra esküszöm, hogy a koncentrált izom-gyakorlatok nem természetesek, amellett, hogy az ízületeket nem kis mértékben károsítja. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen kondis csávók egy kézzel nem képesek kihúzni magukat legtöbb esetben még egyszer sem, pedig nagy menők a 42-es karjukkal. Az igaz, hogy saját tesstömeges edzéshez nagy elhatározás és nem utolsó sorban kitartás kell. De nagyon kíváncsi vagyok véleményeitekre.

2013. jan. 27. 23:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy ez is csak a szokásos, beképzelt-fegyences-kisgyerek-fikázza-a-kondisokat-hogy-nagynak-érezze-magát-vergődés. És ne mondd, hogy nem, mert de. Már startból hangulatot keltve fejted ki az álláspontod, ahogy ezt már sokan megtették, és elég idegesítő, szóval ne csodálkozz majd a reakciókon. Annyit azért elárulok, hogy el vagy tévedve nemkicsit, ugyanis a "nagymenő" kondisok nem arra vágnak fel a 42es karjukkal, hogy felhúzzák magukat, hogy 42es a karjuk. Ez a cél. A sok hülye fegyences meg arra vág fel, hogy felhúzza magát, de gazdasági hasznot még egyik se hajtott belőle, egyik sem volt képes elárulni, miért is olyan jó dolog az. A kinézetnek legalább tényleg van haszna, de tény, hogy az értelmes réteg nem azért sportol, hogy felvágjon vele. A sztereotipikus kigyúrtkopaszokat ugyanúgy utáljuk. Tehát a pejoratív megjegyzésed sértő, hiszen az egész 'kondis' társadalmat azonosítod velük. Nem beszélve arról, hgoy a "kihúzni magukat" elég szerencsétlen megfogalmazás, de mindegy.


Én a 'kondis' edzés mellett vagyok, mert azt kedvelem jobban. Ennyi. És igazából akinek nincs olyan célja, amihez direkt az egyik kell (kondis: genetikai határt feszegető izmok; sajátsúlyos: tornamutatványok, kondisok fikázása), akkor tökmindegy, melyiekt választja, mert jó lesz mindkettő. Válassza, amelyik jobban tetszik neki. Csak ne nézzen le senkit. [a kondisok alapvetően nem vetik meg a sajátsúllyal edzőket (ők is csinálnak sajátsúlyos gyakorlatokat), legalábbis én még ilyet nem láttam, ellenben az egész fegyencedzős propaganda a kondisok lenézésére épül]

2013. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Én is olvastam a könyvet, abban is végig a kondisok fikázása folyik :D. Én járok kondiba, és szoktam fekvőtámaszt, húzódszkodást is végezni, és súlyokkal is. És mindenkinek más célja van, nekem az hogy ne legyek hogy nyirge legény :)
2013. jan. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha valaki lenézve érzi magát. Nem ez volt a cél, de nyugodtan háborodjatok csak fel, meg van engedve. A másik dolog, hogy melyikben van nagyobb érdek? Kicsit logikusabb, hogy az ember könnyedén kezelje a testét, erős legyen, szép, ízléses izmai legyenek, a földről könnyedén felpattanjon, minthogy b!szott nagy felfújt 'felhővé' váljon, szedje a méregdrága szereket, fájdalom csillapítókat, a kitartásról nem is beszélve. Lehet a csajoknak jobban tetszik, ha egy fickó háta akkora, mint egy kétajtós szekrény, de akkor se mindegyiknek.
2013. jan. 27. 23:53
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Már megint. A végletek. Látszik, hogy csak nemrég találtál rá erre, és próbálgatod a szárnyaid, de rossz irányba mész nagyon. Egyrészt az átlagkondis nem lesz "felhő", nem szed fájdalomcsillapítókat (ez hogy jött?), nem vesz méregdrága "szereket" (azok csak élelmi-szerek, és bizony némelyik olcsóbb, min a hús), és nem használ szar szteroidokat sem, ami felfújt hatást kölcsönöz a visszatartott víz miatt. Az átlagember ugyanúgy képes futni, focizni, meg úgy egyáltalán bármit. Nem képes, és nem is akar akkora izomtömeget elérni, hogy az hátráltassa az életben. Másrészt: érdek? Neked mi érdeked fűződik ahhoz, hogy felpattanj a földről, úgy mégis? De ezt már írtam is, te sem tudod elmagyarázni, hogy mégis mire jó amire felvágsz. Elhiszed, hogy a kutyát nem érdekli, hogy hány húzódzkodást csinálsz meg a mászókán? De tényleg. Az egyetlen érdek, ami ebből származhat az az, hogy az ember jobban érezze magát a bőrében.

A csajok meg sokfélék, mindegyik testalkat bejön valakinek.

2013. jan. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert a súlyzós edzéshez nem kell elhatározás és kitartás. Te is olyan vagy, mint az összes többi suttyó, aki azt hiszi, hogy a súlyzós edzést végzők Ronnie Coleman-nél kezdődnek, a súlyzós edzést végzőknek felfújt(!) izmaik vannak, 2 métert sem tudnak gyalogolni anélkül, hogy kifulladnának a felfújt izmaik miatt, egy zsák krumplit sem bírnak felemelni, mert az izmaik haszontalanok és csak látványnak jók, szedik a méregdrága szert(ami általában élelmi-szer), stb... Ha egy kicsit elmélyednél ebben a sportban, utána olvasnál a dolgoknak, lemennél egy konditerembe súlyt emelni, akkor rájönnél, hogy nem annyi az egész, hogy tépjük a vasakat, szúrunk egy injekciós tűt a jobb seggünkbe, aztán hipp-hopp felfújt felhővé válunk. Mindenki azt az edzést végezze, ami neki szimpatikus, mindkettőnek megvannak a maga szépségei, nem kell itt fröcsögni, meg ócsárolni egy sportot, amiről hiányosak az ismereteid.

Lehet, hogy kicsit kusza lett, de szarni bele, késő van.

2013. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát biza a fájdalomcsillapító használata igen gyakori a nagypályás testépítőknél. A felpattanást pedig arra értem, hogy ha bunyóba keveredsz (ami előbb utóbb úgyis megtörténik), akkor ne a földön verjenek péppé, hanem simán tudj visszavágni. És ne mondd, hogy a kutyát nem érdekli, hogy kinek, milyen az erőnléte, amikor egy izomkolosszust a földön vernek szét. Jó annak, akit képentalál egy ilyen, lehet, még az életét is megnyomorítja, csak annyi a bökkenő, hogy ilyenkor nincs meg a kellő reflex, meg a gyorsaság. És igen. Tudom, hogy nem a verekedésről szól az élet, de az emberben megvan az az ösztön, ha vetélytársat vél találni, akkor összeméri erejét a kiszemelttel. És igazából ettől érzi magát az ember jól a bőrében, hogy nem egy nyápic málé csóró, akit egy pittyantással el lehet intézni, persze lehet ezt fokozni, hogy 'de igen, úgy is elverik egyszer a pofáját...'. Hát aki szökdösik, annak verjék is el.
2013. jan. 28. 00:21
 7/19 aikiboxer ***** válasza:
100%

(A kérdésre válaszolva:) Én azért döntöttem a fegyencedzés mellett, mert nem vagyok elég fegyelmezett a szakszerű testépítéshez, de a fegyencedzést még kibírom kiegészítő edzésként. Ha már kevés lesz a fegyencedzés, akkor lehet, hogy egyszer megpróbálom a súlyzós edzést is, de erre csak személyi edzővel lennék képes.


Kérdező bocs de te tényleg nagyon el vagy tájolva. Profi harcművészek és küzdősportolók is gyúrnak konditeremben, és őket nem vágod pofán csak úgy... Súlyzós edzésekkel tényleg sokkal nagyobb izmokat lehet építeni, az meg, ahogyan beszélsz a testépítésről, hatalmas tudatlanságról tesz tanúbizonyságot.

2013. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

na már a verekedést is belekevered:D-nem tudom,hogy jön ez ide-meg úgy írsz a 42es felkarról,mintha valami nagy teljesítmény lenne.

szerintem is átlapoztad a könyvet és most próbálkozol,ismétled a marketinget.

kb 2-3 éve volt divat itt az oldalon,ez a gyúrás vs fegyenc,de már lefutott,elkéstél vele.

ettől függetlenül én csinálom a fegyencet,pont 42es a felkarom és használok külső súlyokat is némely gyakorlat kiegészítéséhez.

kettlebellt,kézi súlyzót,kétkezest is,hogy a kérdésre is válaszoljak.


egy kézzel meg max a 50-60 kilós ropik tudnak húzódzkodni,vagy a tornászok.

2013. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két edzés módszer jó szerintem.Én minden reggel csinálom a a fegyenc edzésből a hidat meg az egykezes fekvőt és az egylábas guggolást.Az utolsó két gyakorlatot igaz egy dohányzó asztal segítségével mivel 100kg vagyok.Meg heti 4 termi edzést is tartok.És az hülyeség hogy a konditermesek nem tudják felhúzni magukat.Én is húzódzkodok ha jó napom van még még plusz súlyt is használok hozzá.
2013. jan. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én súlyzós edzést végzek és simán húzódzkodok plusz súlyokkal is, nem csak saját testsúllyal. Az már nekem nem megerőltető. Mintahogy az egylábas guggolás vagy az egykezes fekvő sem nagy dolog. Viszont én meg 100kg felett szériázok fekve. Szóval nem úgy van az, ahogy Móricka elképzeli, hogy gyengék a kondisok!:)

És érdekes élőben nem szólogat be egy fegyences sem és nem próbál meg velem verekedni. Mondjuk nem is ezért edzem, nem is értem, hogy ez miért merül fel egy edzéskérdésnél.

2013. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!