Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki, melyik típusú edzés...

Ki, melyik típusú edzés mellett van? Külső súlyok segítségével való (kondis) edzés, vagy pedig saját testtömeggel való edzés?

Figyelt kérdés
A kérdés célja, hogy miért jobb (egyesek szerint) a kondis-féle gyúrás, mint a fegyencedzés. Én arra esküszöm, hogy a koncentrált izom-gyakorlatok nem természetesek, amellett, hogy az ízületeket nem kis mértékben károsítja. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen kondis csávók egy kézzel nem képesek kihúzni magukat legtöbb esetben még egyszer sem, pedig nagy menők a 42-es karjukkal. Az igaz, hogy saját tesstömeges edzéshez nagy elhatározás és nem utolsó sorban kitartás kell. De nagyon kíváncsi vagyok véleményeitekre.

2013. jan. 27. 23:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nagypályás testépítők, könyörgöm, még mindig átlagemberekről van szó! S nem tudom, hogy a te környezeted mennyire agresszív, de én az általános 3. osztály óta nem kerültem verekedésbe, pedig nem nézek ki félelmetesen. Mert a kigyúrtságnak megvan az az előnye, hogy kevésbé mernek belekötni az emberbe. Ha meg mégis megteszik a tudjukkik, akkor nem 1v1, hanem jobb esetben csak 3v1, ott meg lehetsz akármilyen harcművész (ami már rögtön nem fegyenc, hiszen verekedni nem tanulsz a fegyencben, és még csak harcművészmester sem leszel, mert te is csak átlagember vagy), amikor késsel támadnak rád többen, nem tudsz semmit sem csinálni. Ez nem egy amcsi akciófilm. A legértelmesebb sport erre az esetre a rövidtávfutás. Hátha nem érnek utol... Szóval nagyon el vagy te tájolva, ha azt hiszed a fegyenc majd segít verekedni. Mert nagyon nem.


Amúgy hány éves vagy, Mr.Közhely, 14? :D

2013. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt csinálom. A súlyzós edzésnél nyilván nagyobb terhet tudsz biztosítani, mint a saját testsúlyod, meg van, aki azt szereti. Én pl élvezem nézni, ahogy az izmaim megfeszülnek pl súlyzózás közben. Nem értem, minek lefikázni a kondisokat. Én csak hobbiból kondizok, mert nem tudom a szálkásító diétát hosszú távon betartani, én éppen ezért valamilyen szinten felnézek a kondisokra. A nagyon erőseknek meg a saját testsúlyos fegyencedzés meg se kottyan, ha azt csinálnák állandóan, visszafelé fejlődnének tök fölösleges lenne. Nem értem, hogy mint a sportoló a sportolót (még ha nem profi is) minek fikázza. Van rengeteg sportág, lesz olyan sportoló, aki nem azt csinálja, mint te, sőt, nem is szereti azt, amit te csinálsz, de ettől nem ér kevesebbet az ő edzése. Ha szereti csinálni, és a saját céljait eléri vele (ami nem feltétlen kell, hogy nagy izmok legyenek, az is elég, ha az a célja, hogy a napi 8 órás irodai munka után kicsit kikapcsoljon), akkor nem kéne szekálni a másikat.

21L

2013. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ja, és, ezt most találtam :D

[link]

2013. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 JayC ***** válasza:
100%

Wash nagyon megmondta a frankót, ebbe nem igazán lehet belekötni.


amúgy jómagam is csak súlyzós edzést végzek mostanság, viszont egyáltalán nem vetem meg a más jellegű dolgokat sem, pl. összetákoltam magamnak egy TRX-et azzal is nagyon jól el lehet lenni, kettlebell-t is próbáltam már, az is tetszik, és ugye a saját testsúlyos gyakorlatok is hasznosak lehetnek, és 1-2 megerőltető is van közöttük.

bár bevallom férfiasan, amikor valaki arról akar meggyőzni, hogy zumba, kangoo meg a többi lusta nőknek kitalált marhaság a jó, akkor azért körberöhögöm.


amúgy nem tudom miért tombol ez az ellenszenv a kondisok iránt, kisebbségi komplexus, vagy mi vezérel benneteket srácok?

2013. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kettlebell + saját testsúlyos gyakorlatok + most épp készülőben kétkezes súlyzó, illetve amikor eszembe jut elvonszolok vagy tolok valami nehezet. A hibrid edzéseket kedvelem a kettlebell van fókuszban, a többi módszer hol több, hol kevesebb figyelmet kap az edzéstervemben. Nagyon jó alapozás harcművészethez sem erő sem erő-állóképesség sem anaerob állóképességben nincs hiány.


Az ízületeket az idiotizmus teszi tönkre, ami a fegyencedzőket sem kíméli, aki hülye az hülye nem kell neki súly, hogy tönkretegye magát.


Verekedni az idióták szoktak, ha meg valódi harcban kerülsz földre ott már mindegy milyen gyorsan tudsz felpattanni, mert már úgy se fog menni.

2013. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 dirtboy ***** válasza:
100%

nem is értem az ilyen mért a fegyencet erőlteti,ha verekedésben akarsz jobb lenni akkor harcművészetet,küzdősportot tanulj.


földre kerülsz egy ütéstől és gyorsan felpattansz?

azt megnézném.

szerintem túl sok verekedős filmet néztél,a valóságban nem úgy megy hogy bekapsz 2375 ütést aztán még végül te kerekedsz felül.

bevernek neked egyet aztán kiterülsz,ha jó fej az ellenfeled akkor majd oldalra fordít hogy ne fulladj meg a nyelvedbe.

2013. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jó, azt elmondom, hogy ez mind ízléseken múlik. Nekem pedig a természetesség az ízlésem, tehát jobban szeretek természetes mozdulatokat végezni és szabadon, szinte akárhol végezni ezeket a fegyences gyakorlatokat. És elmondom azt is, hogy igen, én is jártam kondiba közel 4 évet, tehát van múltam ott is. Csak egyszerüen nem találtam jónak számomra, és nem azért, mert nem fejlődtem, hanem, mert nagyon mű volt az egész. Ezért fogtam neki a fegyencnek, és Wash, ha már itt tarunk, nem vagyok 14 :D. Az új edzés formával sikerült sokat javítanom a kitartásomon, azóta fürgébb és "erősebb" is vagyok. Én csak jót akartam, nem lefikázni senkit. És azok, akik művelik a fegyenc edzést, azoknak talán más is a mentalitásuk ezzel kapcsolatban, mint a megrögzött kondisoknak. Háborúnak pedig vége :D Wash ne haragudj de nem voltam a legjobb kedvemben, mikor kiírtam ezt a kérdést.
2013. jan. 28. 19:43
 18/19 anonim ***** válasza:
kár fikázódni kérdező. Neked az jön be, nekünk meg más. Ennyi!
2013. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jó, egyetértek.
2013. jan. 28. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!