Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor kezdjek el szálkásítani,...

Mikor kezdjek el szálkásítani, hogy nyárra jól nézzek ki?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki hülyének nézne: 17 éves fiú vagyok,2 éve edzek rendesen.A 0-ról indulva felszedtem kb. 10-15 kiló izmot,de formátlan vagyok,mert van rajtam némi háj.(kb. 5-8 kiló) Az előző félév zűrös volt,és volt egy komoly sérülésem is,most kezdek el rendesen edzeni.Szeretném a lehető legtöbb izmot magamra pakolni,és minimum 5 kilót leadni nyárig.Meddig tömegelhetek,mikor kezdjek el szálkásítani? Április közepe felé szerintetek jó lesz?

(a technikai részletek tiszták,csak ez nem..)

17/F


2013. jan. 28. 22:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Kb 10 hetet számolj rá. Jó diétával heti 0,5-1 kg fogyás lehet, és ez is a jó ütem. Heti több, mint 1kg fogyás felett nagy lesz az izomvesztés, szóval óvatosan. Az étrendet akkor nem írom le, ha tudod.
2013. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

10 hét?! Úúú,az sok...

De köszi:)

Heti 4x 45 perc kardió(+diéta) elég ugye?

2013. jan. 28. 22:43
 3/26 anonim ***** válasza:
Egy kép azért sokat segítene még a kérdés megítélésében, illetve az, hogy ha elmondanád, hogy milyen magas vagy és hány kiló jelen pillanatban?
2013. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

184 cm

78 kiló


Képet kicsit szégyellem,de ha segít akkor majd tudok rakni.

2013. jan. 28. 22:47
 5/26 anonim ***** válasza:
Ja, 10 hét, max ha jól haladsz, akkor előbb megvan, ami gondolom nem baj, de érdemes lassabban haladni, hogy ne veszíts sok izmot.
2013. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy sok zsír van rajtad, de azért egy képet tolj már ide, kíváncsi vagyok. Bátorításnak teszek én ki elsőnek, ezt úgy nézd, hogy rám kb 18-20 hét szálkásítás vár, úgyhogy nehogy panaszkodni merj... :)))


[link]


(175cm/88,5kg)

2013. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Jó,tudom,nem vagyok izomkolosszus,de egy kicsit átlag felett van a törzsem és a hasam.A kar,láb az átlagos.

Ennél kevesebb van rajtam,de a karom kisebb,mint neked.Meg persze ilyen jóképű se vagyok:D


Holnap rakom ide a képet,majd nézzetek vissza légyszi.)

2013. jan. 28. 22:56
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem baj az, rajtam meg sok a zsír. :) Ráadásul neked tényleg meglesz 8-10 hét alatt az egész. Mázlista. :)
2013. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Osynho ***** válasza:

Ha 184 cm és 78 kg vagy, és 10-15kg izmot pakoltál magadra, akkor milyen voltál edzés előtt? :)


Én 172cm és szintén 78kg vagyok, nem túl vastag csontozattal és nem túl magas testzsírral. Viszont kigyúrtnak nem mondanám magam. :) Szóval szerintem nyugodtan tömegelj csak és ha megvan a kívánt súly, izom mennyiség, utána gondolkodj a szálásításon, ne a nyártól tedd függővé.


Persze strandon menő a dolog, de én elég sokat röhögök azokon, akik tavasszal állnak neki, hogy most akkor nyárra kockahas-vizimentő fizikumot hozzanak össze. :D

2013. jan. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én mondjuk tavaly augusztusban álltam neki...a vízi-mentő forma már megvan, csak rám szorult az úszógumi... :DDDD
2013. jan. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!