Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha sportolok 1 idő után...

Ha sportolok 1 idő után teljesen kimerülök hogy tudnék energiát szerezni? Mit egyek mit igyak mikor és hogy?

Figyelt kérdés
csak szeretnék jó konditcióba lenni de tulhamar elfáradok igaz egészségtelenül táplálkozok pár napja kezdtem egészségesebben táplálkozni

#edzés #sport #energia szerzés
2013. febr. 2. 22:30
1 2
 11/14 Dogmatix91 ***** válasza:
akkor egyél lédús zamatos ízletes éretlen gyümölcsöket. megfelelő folyadékbevitel mellett nem terheled meg a veséket, ellenben a jó kis gyümölcs amit magadba tömsz jól felnyomja a vércukrot. Persze az sem mindegy, hogy ki mit gondol, mi a szükséges vitaminmennyiség? 60mg c-vitamint tényleg be lehet vinni gyümölccsel is, de ez a mennyiség kb annyit ér mintha fingot szippantanál. Örülök, hogy a multi prot hoztad fel példának, megnézhetnéd mit tartalmaz. A gyümölcslevekről meg ne beszéljünk! A király magas gyümölcstartalmú levek tele vannak cukorral. Nem ritka, hogy 2deciben 30g cukor is van!! Nyugodtan idd azért a gyümölcsleveket, mert az persze véletlenül sem fordul meg senkinek sem a fejében, hogy amennyi gyümölcslevet gyártanak, ahhoz mennyi gyümölcsre lenne szükség. Abban nincs semmi szintetikus szar mi? :D
2013. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, fontos a gyümölcs is a táplálkozásban, de manapság már teljes képtelenség, hogy azzal fedezni lehet a C-vitamin szükségletet. Mindenképp kell a pótlás.
2013. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A multipro-t azért hoztam fel példának, mert az egyik legnagyobb átverés a megadózisú hasztalan, szervezetet leterhelő szintetikus vitaminokkal. Örülök, hogy kívülről vágod a tápkieggyártók agymosását, hogy csak így fedezheted a vitaminszükségleted, de egy az egészségéért sportoló embernek nem hinném, hogy ilyen baromságokkal kellene terhelnie a szervezetét. Az általam belinkelt oldalon a sportorvoslás kicsit más véleményen van. Ezzel ne foglalkozz, mert ezek orvosok által elvégzett kutatások, nem pedig az eladásokat növelni hivatott marketing. Itt egy másik link, ami szintén ezt bizonyítja:

[link]

Itt is csak magaslati edzéseken ajánlják a megadózisokat, és kiemelik, hogy az élsporoló is fedezheti változatos étrenddel a szükségletét, akkor egy hobbispotoló meg pláne.

2013. febr. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Dogmatix91 ***** válasza:
Hát nekem mind1. Én nem fogok 60mg C-vitamint bevinni. Alapból edzés előtt 1g megy, edzés után szintén 1g és láss csodát mióta így csinálom kevésbé van izomlázam (lábazás után mindig izomlázam szokott lenni). A vízben oldódó vitaminokat úgy se tudod túladagolni, a zsírban oldódót se egyszerűen. Nem ismerek, de még nem is hallottam olyanról aki vitamintúladagolás miatt betegedett le. Elméletileg persze előfordulhat. Rákos embereknek orvosok javasolják a megemelt C-vitamin bevitelt (akár 7-8-9-10g vagy még többet /nap). De mondom nekem tök mind1 ki miből fedezi a vitamint meg tápanyag bevitelét. Én ajánlom a multivitamint, Te nem. Ennyi
2013. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!