Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy ilyen étrend oké lenne?

Egy ilyen étrend oké lenne?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 70kg, 176cm körül lehetek (magasságot már rég mértem), magas testzsírszázalékkal. Olyan 4-5 hónapja edzek kb. akkor 60-ról indultam, előtte edzettem fél évet, akkor is 70 köré feljöttem csak lesérültem és nem tudtam edzeni egy ideig, lábra még mindig nem tudok. Eddig nem szedtem tápkieget, most gondolkodom rajta, de csak edzés utánra tervezném be, mellé itt az étrendem, edzés után eddig tojást szoktam enni.

R: 4 sült tojás (sárgájával együtt) + 2 vagy 3 szelet barna kenyér

T: 100g csirke + zöldség + barna lisztből készült termékkel tudom csak itt megoldani sajna, tipp helyére?

E: 200g csirkemell/comb/disznókaraj/hal + rizs + zöldség

U(edzés után): 1 adag iso whey zero(25g)

V: 100g sovány túró


Amennyire én számolom még olyan 20g fehérje kéne kb. ezt ha tudnám beiktatnám egy adag iso wheyel még napközben, vagy tudtok mást?

Ja, tömeget növelnék ezt még nem írtam le.



2013. febr. 4. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, kevés a fehérje, ez kb csak 120 g. De nem csak itt van a baj, hanem a ch sem sok, bár ott nem írtál mennyiségeket, pedig az is lényeges. Legyen meg kb 400g ch.

Tömegnövelésnél nem kell drága izolátumra költeni, megteszi egy koncentrátum vagy koncentrátum-izolátum is, mint pl nitro pure whey gold.

És edzés után tömegnöveléskor kel a protein mellé 50g gyors ch is, pl dextróz. Vissza kell tölteni a ch raktárakat is és a gyors ch segíti elő az aminosavak izomba jutását. És te pont ezt kihagynád?:)

Az edzés utáni shake után 40 percre még kellene egy szilárd teljes étkezés pl csirke rizs és este lefekvés előtt menjen a túró.

Edzés után azonnal neked 35g fehérje kellene, ami kb 45g protein tápkiegben van meg. Kevés a 25g.

2013. febr. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hmm, akkor végülis mehetne akár 2 adag is edzés utánra, meg szerzek hozzá akkor szőlőcukrot is. köszi a segítséget. csak remélem a húsokat bírják majd vásárolni, mert nem sok lóvém van kajára, tápkieg kijön aztán mire kell újra addigra jön húsvét meg pár dolog amiből lesz pénz.. :D
2013. febr. 5. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, két adag kell és hozzá pl szőlőcukor.
2013. febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ch-t majd átszámolom még és ideírom áttekintésképpen, de a fehérje akkor így már elégnek bizonyulna? edzés után írtad még a szilárd kaját, oda nem biztos, hogy tudnék még csirkét iktatni, tojás megfelel helyette?
2013. febr. 5. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!