Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a kézenállás,...

Szerintetek a kézenállás, fejenállás, bukfenc nem balesetveszélyesek, ha valaki rosszul csinálja?

Figyelt kérdés
Miért kell iskolában tornaórákon ilyeneket csinálni, főleg a kézenállást? Valaki elront valamit véletlenül és a nyakát is kitörheti meg ilyenek. Utálom ezeket csinálni de köteleznek rá.
2013. febr. 6. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Minden lehet balesetveszélyes, ha így nézzük a világot. ;-)
2013. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
ne csináld rosszul
2013. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Nyámnyila vagy. -.-
2013. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:
Minden ilyen nemszeretem gyakorlatnak az a titka, hogy gyakorolnod kell! Menj, tanulj meg kézenállni otthon, és szeretni fogod.
2013. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NagyonGonosz ***** válasza:
70%

Az ember megcsúszhat egy falevélen a járdán és betörheti a fejét.

A félelmed kell legyőznöd. Ezek nem igazán balesetveszélyesek. Vannak a tornában tényleg balesetveszélyes szerek is pl párhuzamos korlát , gyűrű, de tornaórán tudtommal nem kell velük dolgozni, de ha előkerül a gyűrű akkor sem kell szaltóval pörögve leugrani róla :)

2013. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NagyonGonosz ***** válasza:
(nem párhuzamos hanem "sima" korlátra gondoltam)
2013. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hogy jól csináld ezeket először a félelmedet kell legyőzni. Én is még féltem a szekrényugrástól addig egypárszór összeütöttem magam, de nem adtam fel, hanem megpróbáltam a következő ugrásnál kijavítani a hibát.
2013. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
puha talajon nem veszélyes. még talán a kézenállást lehet elszúrni, de max. eldől az ember, és puhára dől.
2013. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha puhán, matracon csinálod, akkor nem. A bukfenc amúgy sem veszélyes, egy kisgyerek is megmeri és megtudja csinálni. A kézenállás csak akkor veszélyes, ha keményen csinálod, mert ha átfordulsz és a hátadra esel az nagyon tud fájni (tapasztalat). De puhán tényleg nem veszélyesek, főleg nem a bukfenc és fejenállás.
2013. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bukfencezni jó de vigyázz!ne légy hye mint én,itt bukfencezek a marácsonyfa előtt és neki megyek egy pillanatra kézen álllok,fejenállás...mindig amikor megállok olyan fura...megijedek és ledobom magam


De mist is itt bukfencezek ovatósabban

2019. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!