Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minimális alakformálás fehérje...

Merdzsoka kérdése:

Minimális alakformálás fehérjeturmixal vagy nélküle?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogyha minimálisan formálok alakot (a minimális 2-3 minusz kg-t jelent) akkor szükséges a fehérjeturmix, illetve az edzés utáni fehérjebevitel, vagy lehet alakot (combot,feneket) formálni fehérjebevitel nélkül is? Harmadik hete csinálom az edzést (Péntek Enikő) és sikerült leadnom 1-1,5 kg-t fehérjebevitel NÉLKÜL is. :)

2013. febr. 12. 00:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem szükséges , arra figyelj hogy edzés után amilyen gyorsan tudsz vegyél magadhoz szénhidrátot , hiszen a tested elfárad és elkezd lebontani (és az izmokat fogja először ha nem veszel magadhoz energiát kalóriát azaz szénhidrátot.) De ekkora alakformáláshoz mint írtad 2-3 kg én nem ajánlom neked hisz felesleges (nem izomtömeget növelsz hanem a zsírt szeretnéd égetni)
2013. febr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a gond ezzel az egésszel az, hogy ha nem eszel fehérjét, akkor az izmaidat nem igazán táplálod, az az 1-1,5kg pedig nem valószínű, hogy zsír, illetve egy minimális része lehet, de főleg így, hogy fehérjét nem eszel (hús, tojás, ez is fehérje, ha úgy tetszik protein, nem csak a turmix) sok izmot veszítesz, és így lehet a súlyod lejjebb megy, de izomban, és akkor rosszabb alakod lesz, nem leszel feszes, kerek stb. Valamint nem tudsz csak combról és fenékről fogyni.
2013. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Osynho ***** válasza:
Fehérje nem csak a turmixban van... Fehérjebevitel nélkül meghalnál.
2013. febr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden edzés után jól jön egy proteinturmix.
2013. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fehérjét muszáj fogyasztanod, anélkül meghalnál. Figyelj oda az étrendedre, ha a "rendes" kajákból nem veszel magadhoz elég fehérjét, akkor érdemes proteinshake-et is fogyasztanod. Nekem úgy tűnik, mintha kicsit félreértenéd a fehérje lényegét, legalábbis a megfogalmazásod szerint fehérjebevitel (nyilván turmixra gondolsz, de mindegy) nélkül IS fogytál. Nem azért iszunk fehérjeturmixot, hogy fogyjunk tőle, hanem azért, hogy az izmaink regenerálódjanak, és csak minimális izomveszteséggel számoljunk, tömegnövelésnél meg nyilván az izom építésében segít. Tehát nem, nem kötelező neked 2-3 kilóig fehérjeturmixot fogyasztanod, viszont ha kevés húst/tojást eszel, akkor nem árt kiegészíteni valahogy a fehérjebevitelt, mert gondolom izomból nem nagyon akarsz veszíteni.
2013. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Az utolsó kommenthez szolnék hozzá: Igen, szerintem is félreértem a fehérjebevitelt..:( Nekem azt mondták, hogy minek akarok fehérjét fogyasztani edzések után, hiszen én nem tömeget akarok növelni, hanem formálódni, feszesíteni szeretnék. Tehát nem akarok nagy benga állat lenni aki tiszta izom :) Ezesetben is szükséges az edzések utáni fehérjebevitel? Ha igen akkor elegendő egy pohárka fehérjeturmix?..

2013. febr. 12. 11:35
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Ó, anyám... látszik, hogy nő vagy, sosem edzettél, és hogy hülyék vesznek körül.

Kezdjük az elején: olyan szavak, hogy "alakformálás", "formálódás", "feszesítés" NINCSENEK a sportban! Ugyanis ezek mindenkinél mást jelentekek, az egyiknél izmosodást, csak nem meri kimondani, hogy izom, a másiknál zsírleadást és izmosodást egyszerre, ami nem nagyon működik, nálad meg ugye fogyást. De ha már fogyást jelent, miért nem azt mondod? Az legalább egyértelmű. A testalkat megváltoztatásának két alapvető módja van: zsírleadás és izomnövelés. És ennyi! (van zsírfelszedés is, de ezt már jóval kevesebben művelik, az izomleadást meg csak az elmebetegek)

Aztán: fehérje muszáj az élethez, ezt már mondták, ha nem eszel fehérjét, megdöglesz. Nyiff. A fehérjeturmix nem csodaszer, csupán a teljesen természetes, normális fehérjéknek egy másféle beviteli módja, olyan, mintha húst vagy tojást ennél. Kaja.

3) Mivel nő vagy, muszáj vagy ellentmondanod magadnak, az elején 2-3 mínusz kilót akarsz, a harmadik sorban meg már csak 1-1,5öt. Na most melyik?

4) Már rájöttünk, hogy nálad a formálás fogyást jelent, de mivel csak a combodról és a fenekedről akarsz fogyni, azt kell mondanom, hogy nem fog menni, ugyanis ilyet nem lehet. Ha fogysz, mindenhonnan fogysz.

5) Apropó, fogyás. A buták, akik rosszul csinálják, csak a mérleget nézik, ha pár számmal kevesebbet mutat, már örülnek, pedig ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy hogy néznek ki. Még az is lehet, hogy rosszabbul fognak, ha túl sok megy le izomból. A zsír megmarad, és lógni fog, ugyanis az áhított feszességet az izmok adják, és a minél kevesebb zsír. 2-3, egy-másfél kiló meg aztán pláne alig észrevehető változást hoz. Eme terv teljesen értelmetlen.

6) "nagy benga állat lenni aki tiszta izom" Újabb tipikus agyatlan elmebeteg marhaság, amiket csak a logikus gondolkodás szikrája nélkül élők hisznek: marhára nem könnyű tiszta izmos embernek lenni, férfinak is, hát még nőnek, és az sem azon az egy edzés utáni turmixon múlik. Többszörös logikai gát van, de valahogy sikerült mindegyiket leszarni. Ez teljesítmény, de ne vedd magadra, a legtöbb ember is ilyen buta. Azok az ismerőseid is, akik azt mondták, hogy minek, ha nem tömeget növelsz, ugyanis:

7) mivel a jó alakhoz izom kell, és kevesebb zsír, az izmok meg fehérjéből vannak, rájöhető, hogy minden plusz fehérjebevitel arra irányul, hogy az izmokat megtartsuk. Növekedni nem nagyon fognak, maximum a kezdőknél egy kis ideig, de ez nem szignifikáns mértékű. Ezért kell a sok fehérje, amihez az edzés utáni állapotban segítséget ad a turmix, mint gyors felszívódású. Nyilván nem kötelező, de jól tud jönni. Mondjuk 1-2 kilós fogyásoknál kb minden mindegy, mert a hetek-hónapok alatt simán ingadozik ennyit a testtömeg, tehát észre se lehet venni, hogy ez most történt-e vagy sem. Minél jobb alak a cél, annál jobban oda kell figyelni a kajára, és annál jobban érdemes megfontolni a fehérjeturmix kínálta előnyöket. De ami a legfontosabb: a teljes étrend számít, a turmix csak egy kis része.

2013. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A férfi kolléga instant agyf.szt kapott :D :D

Igen, ihatsz nyugodtan te is fehérjeturmixot. Azoknak igaza van, akik tömeget akarnak növelni, és isszák a fehérjeturmixot, mert az izomba a fehérje fog beépülni, attól fog nőni, viszont te nyilván fogyni akarsz, és nem fogod úgy leterhelni az izmaidat, mint egy testépítő, tehát ha megemelsz egy kétkilós súlyt, nem lesznek nagy izmaid, viszont ha nem megfelelő mennyiséggel viszed be a tápanyagokat a szervezetedbe (tehát kevés tojást vagy húst eszel), akkor az izmaidból is veszíteni fogsz nem feltétlen csak zsírból, és a végeredmény egy csont és bőr test lesz nuku, vagy nagyon minimális izommal. Azt ugye tudjuk, hogy a jó formát nők esetében is az izmok adják (kerek váll, kerek fenék, szép vádli/comb).

Én ugyan nem ismerem ezt a fajta edzést, amit csinálsz, de ilyenkor sem árt kevés súlyzós edzést berakni kiegészítésképpen, illetve megfelelő fehérjebevitel elengedhetetlen a fent leírt dolgok miatt.

2013. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Wash, tökéletes komment, minden egyes mondattal egyetértek.:)
2013. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Wash!

Kösziszépen az okoskodásodat, nem születik mindenki testépítűnek te izomagy... ;) Igen, nem edzettem még soha, mert nem volt rá szükségem.. De mivel most elkezdtem kíváncsi lettem volna a véleményekre, hogy fontos-e a fehérje vagy sem, mert körülöttem mindenki mást és mást mondd. Nem a kiokításra volt szükségem, el sem tudom képzelni milyen beképzelt és öntelt ember lehetsz, aki az egész életét lent tölti a teremben!! :D Gratulálok ember!! Lebutázni mást aki nem jártas egy témában kva nagy intelligenciára vall!

2013. febr. 13. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!