Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kiszámolni, hogy...

Legion kérdése:

Hogy tudnám kiszámolni, hogy a magasságomhoz mennyi testsúly az arányos?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 15:07
 1/8 anonim válasza:
88%

[link]

kitöltöd az adatokat és kiszámolja h melyik kategóriába tartozol :)

2013. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Osynho ***** válasza:

Ez az emberiség egyik legnagyobb hülyesége. A magasság nem adja meg az ideális testsúlyt!


Lehetsz az ilyen gyökér kalkulátorok szerint túlsúlyos, miközben 1 számjegyű a testzsírod...

2013. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Osynho ***** válasza:
Na, kiszámoltam. Én túlsúlyos vagyok. :D Jó tudni. XD
2013. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ebben nem hiszek. Ez marhaság, ezek a cuccok lehet azt mondják, túlsúlyos vagy, közben meg van rajtad 30 kiló izom :D De érezd rosszul magad, mert a súlyod nem ideális. pf
2013. febr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én se azt mondtam, hogy mindenki esetében az igazat adja, de annak aki mondjuk nincs kigyúrva annak azért ad vmi támaszpontot..
2013. febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt én értem, nem is támadás céljából írtam, amit írtam, egyszerűen akkor sem tartom elfogadhatónak, az "ideális testsúly" fogalmát. Mindenkinek az az ideális testsúlya, amilyennel jól érzi magát. Lehet az én ideális súlyom táblázat szerint 60 kiló, ha sz.rul érzem magam hatvan kilósan/ jól érzem magam 70 kilósan. Én elutasítom az összes ilyen társadalom által meghatározott egyébként semmit nem jelentő relatíve "megfelelő" és "szép" és "ideális" dolgokat.
2013. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Testtömeg / Testmagasság^2 = Testtömeg index (ideális = 18,5 - 25)


Az testtömeg index csak egy ÚTMUTATÓ A NEM SPORTOLÓKNAK. Statisztikák egyértelműen kimutatják, hogy annak a legmagasabb a várható élettartama, aki az indexét az ideális határok (18,5 - 25) között tartja. Mivel hogy az emberek 80%-a egyáltalán nem sportol vagy nem jól / nem rendszeresen végez edzéseket - sportok jelentős részében se nyernek számottevő izomzatot -, ezért ez így a nagy többségnek (és emiatt a statisztikának) ideális kalkulátor. Nekünk, sportolóknak nem az.


Példa: egy pont 100 kilós embernek 2 méter magasság alatt túlsúlyosnak számít, mivel nem sportol és csak a napi foteles rutint gyakorolja. Nagyon könnyen lesz cukorbetegsége, érelmeszesedése stbstb.. Na most ha az alany testépítő lenne, akkor bőven 2 méter alatt is kicsattanó egészségnek örvendhet.


Ha nincs rajtad jelentős izomzat, akkor számolhatsz a fenti képlettel.

2013. febr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

testzsírt mérj,mert ideális testzsírszázalék ami létezik,ideális testsúly meg nincs.

[link]

2013. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!