Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen edzéssel...

Szerintetek ilyen edzéssel elérhetek az életben valamikor tornász testalkatot? és ha igen, kb mennyi idő?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, elég izmos, tesiből mindig én vagyok a legjobb az osztályban. 8. fél évtől szabadon minden órán akinek kedve támad, mehet húzódzkodni, tolódzkodni, kötelet, illetve rudat mászni.

Nos, én minden órán csinálni szoktam össz: 5x10 húzódzkodást, 5x10 tolódzkdást, 5x felmászok kötélen és 2x a fa rúdon. (kötél, fa rúd hossza 6m), szoktam fekvőtámaszozni 1x50, aztán 1x40, 1x30,2x20,4x10. Ezzel elérhetek valaha is jó, tornászos testalkatot?(étrendre is odafigyelek.)



2013. febr. 15. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A tornászok nem csak tornagyakorlatokat végeznek, hanem komoly konditermi edzéseik vannak, emellett rengeteg táplálékkiegészítőt szednek, napi 12 órát edzenek. Abban a testben szó szerint egy élet munkája van. Szikár leszel tőle, állóképességed javul, de ettől nem lesz olyan tested, mint egy tornásznak, ahhoz több kell.
2013. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem :/
2013. febr. 15. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:

"napi 12 órát edzenek"


Azért ez nem igaz!

A gyerekem profi sportoló. Tudom mennyit edz, közel sem 12 órát!

2013. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát az nem is az a szint, amiről szó van ez esetben. Itt a kérdező gondolom látja az olimpikonokat, versenyzőket, milyen testalkattal rendelkeznek, milyen fizikummal, és ők bizony az egész napjukat edzéssel töltik, mire ezt elérik. Ráadásul ők nem is a testalkatra edzenek, az csak úgy jön vele, az alakformálás a tornásznak nem szempont.
2013. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem
2013. febr. 15. 22:37
 6/7 A kérdező kommentje:
jah, és heti 3X van tesi,de szombatonként otthon is edzek(fekvő, felülés, futás)
2013. febr. 16. 12:43
 7/7 anonim válasza:
Napi 12 órát egy élsportoló sem edz, nem tudna regenerálódni és a túledzéstől előbb utóbb lesérülne. Visszatérve a kérdéshez: ha tornász testet akarsz, a húzodzkodás, tolódzkodás, kötélmászás ideális. Esetleg nézd meg a "Fehér tenyér" című filmet, remek film a témában.
2015. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!