Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját magam által összeállítot...

Saját magam által összeállított edzéstervvel hány kalóriát tudok elégetni? (Lásd a leírásban. )

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 78kg, fogyni szeretnék. Van egy rakás fitness DVD-m (magyar és külföldi egyaránt), de mindegyikben vannak olyan részek, amiket nem szeretek csinálni (mert pl. nem bírom, vagy pedig nem mozgat meg eléggé minden izmot). Eleinte úgy edzettem, hogy az egyik dvd-re tornáztam 20 percet, elővettem egy másikat, abból szintén, meg a harmadikból is, és így tovább. Most összeállítottam a kedvenc gyakorlataimból egy 60 perces programot (kitörések, guggolások, fekvőtámasz, hasprések), de fogalmam sincs, hogy hány kalóriát égetek el egy-egy alkalommal. Ezek a gyakorlatok mind aerobiknak számítanak? Ezeken az oldalakon így nagyjából be tudom lőni az elégetett kalóriát, ha aerobikként keresek rá?

[link]

[link]



2013. febr. 18. 03:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek csak nagyon kb értékeket adnak, sokszor köze nincs a valósághoz. Egy órás komolyabb edzéssel kb 400-500 kcal elmegy, de kevésbé intenzíven csak kb 300. De nem is ez a lényeg, mivel a kajával úgyis be tudod lőni, hogy mennyi legyen a fogyás. Magas fehérjebevitel legyen és alacsony szénhidrát. Ha pedig nincs meg a heti 0,5kg fogyás, akkor csökkentheted a ch-t fokozatosan. Ha pedig heti 1 kilónál is nagyobb a fogyás üteme, akkor már izomvesztés is van, az sem jó, ilyenkor emelni kell a kajamennyiségen.
2013. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!