Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nincsenek lány vagy már...

Miért nincsenek lány vagy már női parkour-ozók? Miért csak a fiúk csinálják? És ha vannak, akkor miért olyan kevesen?

Figyelt kérdés
Én lány vagyok és szivesen parkour-oznék ha lehetne, de nekem nem engednek meg ilyesmit.
2013. febr. 26. 18:15
 1/2 anonim válasza:
Mert a férfiak bátrabbak és nem hiszem hogy kis fiatal törékeny csajok ugrálnának a 2. emeletről :P
2013. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Chruser ***** válasza:

Hát ezt már lényegében meg is válaszoltad magadnak. A legtöbbjüket hidegen hagyja a dolog vagy nem engedik, mint ahogy te is írtad. Manapság nem igazán menő ha egy lány ilyeneket csinál, legalábbis az elnyomó többség szemében nem, egy lánynak nem "kell" ilyeneket csinálnia. Ezt most nem én állítom, hanem ezt igazolják a mai társadalmi formák, "követelések". Tudod ezzel kitűnnél a többi lány közül és ha már valaki nem úgy viselkedik, ahogy az átlag, akkor azzal nem igen törődnek, nem sokba nézik, legalábbis legtöbb esetben így történik.

De ennek ellenére vannak azért, akik kipróbálják, ami nagyon jó dolog és a fiúk szemében is biztos kitűnnél vele :)

Itt is egy példa, hogy azért van pár traceuse, ahogy a lányokat szokták hívni a Parkour-ban:

http://www.youtube.com/watch?v=i06Puj4c_TE

2013. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!