Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb harcművészet?

Figyelt kérdés
Szerintem a karate.

2013. márc. 4. 17:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit értesz hatékonyság alatt.

Minden harcművészet hatékony a saját világában. Nem tudom ezt jobban megfogalmazni, de ahogy a judo-s hasonlattal éljek. Igen a judo szabályai (a judo egy harcművészetből vált küzdősportá) szerint a judi. A karate szabályain belül a karate, a kung-fu szabályain belül a kung-fu. De azért felhívnám a figyelmet arra, hogy a harcművészetek nem magáról a harcról szólnak. A harcművészetek lényege, nem a másik legyőzése, hanem a saját egóm legyőzése. Egyébként én aikidozom, úgyhogy annak aki azt mondja, hogy az aikido nem hatékony...miben nem hatékony? harcban? az aikido nem harc, szóval nem lehet hozzá hasonlítani. Ez kb. olyan megjegyzés volt (magasröptű egyébként), mintha azt mondtad volna a tankokkal nem lehet jól fehér ruhát mosni. A tanknak nem abból a célból készült, hogy ruhát mosson, így az aikido sem harcra készült. ha ezt megérted, akkor meg fogok érteni a következő mondatomat is: a leghatékonyabb harcművészet a béke! persze nem várom el, hogy megértse ezt bárki is, így már alig várom a sok gyűlölködő trollkodást!

2013. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Aki erre trollkodást ír,az egy tudatlan szemétláda.. Igazad van
2013. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!